• КНДР має намір провести третє ядерне випробування

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 24 січня 2013 року

Північна Корея жорстко відреагувала на вчорашню резолюцію ООН, яка засуджує грудневий запуск північно-корейського супутника. У відповідь на це влада КНДР заявила, що буде продовжувати нарощувати ядерний і військовий потенціал як «якісно», так і «кількісно», повідомляє NkNews.

Нове керівництво Кім Чен Уна кинуло також прямий виклик президенту США Бараку Обамі та новому президенту Південної Кореї Пак Кин Хе, заявивши, що подальші ядерні випробування вони спрямують проти Сполучених Штатів і південнокорейського сусіда. Кінцева ж мета Пхеньяна ― встановити ядерні боєголовки на ракети дальнього радіусу дії, націлені на західне узбережжя США.

Це вже не перше зухвала заява Північної Кореї у відповідь на резолюцію ООН. Однак на цей раз МЗС КНДР відреагував дуже швидко ― всього через кілька годин, після того як Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла вердикт під №2087, що засуджує запуск ракети і порушення заборони на ядерні та ракетні випробування.

Згідно з Резолюцією, Рада Безпеки ООН ввела санкції відносно космічного агентства Північної Кореї, проти незаконної контрабанди ядерних елементів і доповнила список, який забороняє експорт або імпорт у країну ядерної зброї і балістичних ракетних технологій. Рада також нагадує, що має намір продовжувати пошук мирних, дипломатичних і політичних рішень щодо врегулювання ядерних питань і виступає за відновлення шестисторонніх переговорів із Пхеньяном.

А в цей час влада КНДР завершує підготовку до третього ядерного випробування на полігоні в районі Пхунге-Ні провінції Хамген-Пукто. Як повідомила сьогодні Yonhap, Південна Корея посилила контроль за підземними північно-корейськими тунелями з ядерної зброї на північно-східному полігоні КНДР. Як показали останні супутникові знімки розвідки Сеула, Пхеньян «готовий підірвати ядерну бомбу вже через кілька днів».

Спеціальний представник зовнішньополітичного відомства США Глин Девіс, який прибув до Південної Кореї для переговорів із південнокорейськими чиновниками, зазначив, що КНДР зробить велику помилку, якщо проведе ще одне ядерне випробування. Він також закликає Північну Корею не брати участі у жодних подальших провокаціях, пише Kyodo News.

Нагадаємо, на сьогоднішній день, Пхеньян провів два ядерних випробування. Перший раз ― у 2006 році і другий ― в 2009 році.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...