• Звіт: Світове безробіття посилиться до рекордного числа

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 23 січня 2013 року
У 2013 році кількість безробітних по всьому світу виросте на 5,1 млн, досягнувши рекордного числа ― більше 202 млн людей, повідомляє агентство Reuters з посиланням на оприлюднену доповідь Міжнародної організації праці (МОП).

У щорічному звіті підрозділу ООН по зайнятості населення говориться, що безробіття продовжить посилюватися і надалі. Так, число безробітних по всьому світу збільшиться ще на 3 млн чоловік у 2014 році, досягнувши сумарної позначки 250 млн. А в найближчі п'ять років ця цифра вже становитиме 210 млн.

Аналіз попередніх звітів, проведених агентством показав, що рівень безробіття котиться вниз протягом останніх шести років. У 2012 році кількість безробітних у світі зросла на 4,2 млн осіб, у загальній сумі склавши 200 млн. При цьому 1/4 приросту безробітних припадає на розвинені країни, а 3/4 ― на країни, що розвиваються, зокрема, Південно-Східну Азію і Південну Африку.

Особливе занепокоєння в МОП викликає велике число безробітних серед молоді. Зараз у світі налічується близько 74 млн молодих безробітних людей у віці від 15 до 24 років (12,6%). Причому, спостерігається така тенденція: все більше молодих людей, які не можуть знайти роботу довгий час, зовсім йдуть із ринку праці. Це позбавляє їх можливості в майбутньому знайти роботу за фахом через відсутність кваліфікації по своїй професії, чого вимагають від кандидатів роботодавці.

У доповіді в той же час відзначається, що ряд європейських країн вже прийняли програми перенавчання молодих людей, а також гарантують зайнятість деяким категоріям населення. МОП ці програми оцінила позитивно і закликає уряди інших країн взяти їх на озброєння.
Підписатися:

Коментарі