ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Відсвяткувати 1025-річчя хрещення Русі треба повсюдно - Янукович

Велика Епоха
День 1025-річчя хрещення Русі, який пройде 28 липня 2013 року, має відзначатися «в кожному в кожному селі, місті і регіоні України». Про це заявив Віктор Янукович під час наради з членами Оргкомітету з підготовки та відзначення історичної події, повідомляє прес-центр Президента України.

Глава держави закликав організаторів приділити особливу увагу пам'яткам архітектури, скульптури, живопису та писемності. Благоустроїти території та історичні об'єкти, пов'язані з історією хрещення Київської Русі та підготувати план святкових заходів.

Особливу увагу він вказав приділити заходам безпеки, щоб створити умови для «спокійного святкування» і попередити «спроби підриву» свята.

На думку глави держави, Україна й надалі грає роль «вагомого гравця» на міжнародній арені і широке святкування 1025-річчя хрещення Русі посилить зв'язки Києва з сусідніми державами.

Нагадаємо, День хрещення Русі відзначається в Росії в день пам'яті рівноапостольного князя Володимира ― 28 липня за григоріанським календарем. В Україні це свято іменується як «День хрещення Київської Русі ― України» та приурочене до річниці Хрещення Русі. Офіційно це свято з'явилося в календарі українських професійних свят лише в 2008 році, згідно з Указом №668/2008 екс-президента країни Віктора Ющенка.