• «Ромські діти — такі ж, як і інші» — дитячий омбудсмен

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 січня 2013 року

Обов’язок держави — забезпечити дітям ромської національності їхні права, зокрема на навчання, а також доступ до багатьох послуг, які має надавати держава своїм громадянам, розказав Юрій Павленко під час онлайн-конференції 24 січня.

«Вони такі самі, як і інші діти, і по відношенню до них не може бути жодної дискримінації і жодних обмежень», — каже дитячий омбудсмен.

Скільки таких дітей проживає на території України наразі невідомо, проте за даними перепису 2001 року їх було 19 тисяч. Близько 4 тисяч дітей ромів було зареєстровано в Донецькій, Дніпропетровській та Одеській областях. В менш значній кількості вони мешкали на Полтавщині та Черкащині. А найбільше їх було на Закарпатті — там проживало 15 тисяч дітей ромів.

«Коли ми говоримо про спеціалізацію області, для Закарпатської області це одна із топ-тем у їхній діяльності», — говорить Юрій Павленко. За словами дитячого омбудсмена, таких дітей потрібно влаштувати в школи, що буває непросто через специфіку соціальних груп ромів. Необхідно також слідкувати за тим, щоб до такої дитини не вчиняли насильства та щоб вона була під контролем місцевих органів влади.

Юрій Павленко каже, що запланував провести нараду з представниками Закарпатської обласної держадміністрації: потрібно шукати шляхи вирішення ситуації.

«Треба, очевидно, домовлятися з циганськими баронами та іншими неформальними лідерами в цьому [ромському] середовищі», — говорить дитячий омбудсмен. Він сподівається, що таким чином порушення щодо ромських дітей вдасться мінімізувати.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...