• «Газпром» вимагає від «Нафтогазу» заплатити $7 млрд неустойки

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 28 січня 2013 року
Російський «Газпром» виставив «Нафтогазу України» неустойку на суму $7 млрд за невиконання контракту по закупівлях газу в минулому році.

Як повідомляє російська «Независимая газета», в ці вихідні Київ підтвердив факт отримання рахунку, але неофіційно сказав, що платити штрафні санкції не збирається.

За повідомленням російського видання, і чиновники, і експерти заявили, що такої суми в України немає і, якщо російська сторона і ініціює судову тяжбу в Стокгольмському суді, то цей процес затягнеться надовго.

«Якби у „Газпрому“ були юридичні підстави покарати Україну за недобір газу, то він давно б це зробив. Але справа в тому, що Харківські угоди містять пункт, який знімає такі санкції», ― зазначив виданню експерт з енергетичних питань, екс-директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Саприкін.

На його думку, в України більш сильні позиції. Саме цією Угодою і керувався Президент України Віктор Янукович, коли в кінці 2012 року сміливо заявив про зниження обсягів купівлі російського газу в 2013 році до 20 млрд кубометрів.

У свою чергу прес-секретар «Нафтогазу» Олена Юр'єва, коментуючи «Независимой газете» ситуацію, що склалася, підкреслила: «Українська сторона в повному обсязі та в терміни оплатила всі поставки російського газу в минулому році. А про скорочення відбору газу ми інформували «Газпром» заздалегідь. З цього приводу ми робили кілька заяв ще в травні. Ми вважаємо, що виконали всі зобов'язання», ― сказала вона.

Нагадаємо, згідно з україно-російською Угодою від 2009 року, Київ повинен щорічно купувати у Москви не менше 41 млрд кубометрів газу, а в разі недобору ― платити неустойку. У 2012 році «Нафтогаз» купив у «Газпрому» 33 млрд кубометрів.

Підписатися:

Коментарі