ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Працівники «Аеросвіту» вийшли до Адміністрації Президента

Велика Епоха

Сьогодні працівники «Аеросвіту» та «ДонбассАеро» вийшли до Адміністрації Президента. Вимагають припинити реорганізацію компанії, відправити у відставку начальника державіаслужби та легалізувати страйки на транспорті.

Фото: Аліна Варфоломєєва/Велика Епоха
Фото: Аліна Варфоломєєва/Велика Епоха
Крім того мітингувальники вимагають не звільняти працівників та виплатити зарплатню — людям не платять вже 2 місяці, каже Вадим Рачительний, голова ради профспілки забезпечення польотів авіакомпанії «Аеросвіт». Він звинувачує керівництво компанії в тому, що воно не хоче розраховуватись із працівниками. Каже, що гроші виплатити заробітну платню у авіакомпанії є, проте їх вивели з рахунків.

«Це доведення компанії до банкрутства. Чутки про те, що якісь треті особи втручаються в діяльність компанії „Аеросвіт“, на мою думку, не мають під собою основи», — каже Вадим Рачительний. За його словами, якби на власників авіакомпанії хтось тиснув, вони б минулого року не збільшували кількість рейсів.

«Ви самі знаєте, як відбуваються у нас рейдерські захоплення компаній. Це маски-шоу, це приведення податкової, це кримінальні елементи і т.д. Цього всього не було і близько. Банкрутить її Коломойський для того, щоб вивести всі активи в МАУ», — припускає Вадим Рачительний.

Проте МАУ подібні чутки заперечує: на сайті авіакомпанії стоїть заява про те, що чутки про зміну її власників є неправдивими.

Учасники акції кажуть, що скоріше за все, відбувається переділ сфер впливу кількох олігархів, проте точної інформації надати не можуть: говорять, керівництво не збирало їх і нічого не пояснювало.

Ви самі знаєте, як відбуваються у нас рейдерські захоплення компаній. Це маски-шоу, це приведення податкової, це кримінальні елементи і т.д. Цього всього не було і близько

Вадим Рачительний, голова ради профспілки забезпечення польотів авіакомпанії «Аеросвіт»
А от версію про те, що компанія-монополіст не витримала конкуренції, відкидають.

«Ми не були монополістами, ми витримували конкуренцію, ми були кращою компанією і залишаємося як і раніше, принаймні, технічний комплекс залишається кращим», — говорить один із учасників мітингу, працівник технічного комплексу. Чоловік, який назвався Іваном каже, що поки що не отримував попередження про звільнення, але каже, що частина працівників інших комплексів вже його отримала.

Загалом, за словами голови профспілки забезпечення польотів, вже 300 робітників «Аеросвіту» отримали такі повідомлення. На черзі — ще сотні. За словами Вадима Рачительного, фонд зайнятості Бориспільського району на офіційне звернення профспілки відповів, що «Аеросвіт» звертався до фонду з приводу звільнення 757 чоловік.

Кілька мітингувальників розповіли Великій Епосі, що після втрати роботи в «Аеросвіті» їм, можливо, доведеться змінити спеціальність.

«Я буду ставати на біржу праці і чекати, потім навіть не знаю. У „Жулянах“ теж немає місця», — говорить Артем, працівник комплексу інтер’єру. На свою спеціальність хлопець навчався в НАУ.

«Поки йде скорочення штату неповне, але в подальшому це буде ліквідація всієї компанії, наскільки ми розуміємо. І, звичайно, звільнення нам загрожує. Оскільки мій чоловік теж працює в цій авіакомпанії, наша сім’я, виходить, повністю не має роботи. На жаль, дуже складно її зараз знайти, тим більше такої професії як бортпровідник і коли тобі вже за 30 або за 40», — каже працівник компанії Вікторія, яка зараз перебуває в декретній відпустці. Жінка говорить, що після закінчення декрету виходити їй буде вже нема куди.

В кінці минулого року компанія «Аеросвіт» подала заяву до Господарського суду Київської області про банкрутство. Чергове засідання у цій справі має відбутись завтра, 23 січня.

[image error]