• Головного афериста «Еліта-Центру» мають відпустити — адвокат

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 6 лютого 2013 року

У прокуратури немає підстав утримувати ймовірного організатора багатомільйонної афери «Еліта-Центр» в ув’язненні, заявляє адвокат Олександра Шахова.

Обвинувачуваний перебуває в українській в’язниці з 2008 року, говорить адвокат Віктор Грицюк, і за цей час справу тричі відправляли на досудове розслідування — не вистачало доказів, стверджує захист.

28 грудня Олександру Шахову все ж висунули обвинувачення і відправили до Подільського районного суду. Адвокат стверджує: обвинувачувальний акт не мали складати, оскільки до 25 січня він мав ознайомлюватись із матеріалами справи.

Проте за новим КПК для утримання Олександра Шахова під вартою має бути спеціальне рішення суду — такого рішення наразі немає, говорить адвокат і вимагає звільнити свого підопічного. Каже, що незаконним ув’язненням права Шахова порушуються.

Крім того, оскільки обвинувачуваного в масштабній афері екстрадували зі Швейцарії, справа торкається певних норм міжнародного права. Зокрема, Україна зобов’язалась судити Шахова за тією статтею, яка була вказана при екстрадиції, каже адвокат. В 2011 році 191 статтю, за якою його хотіли притягти до відповідальності, перекваліфікували на іншу, 190 статтю. За правилами екстрадиції змінювати статтю для екстрадованого не можна, наполягає захист, а Шахова мали звільнити ще в 2011 році.

«Якщо виходити з норм міжнародного права, якщо виходити з тих зобов’язань, які дала Україна швейцарській стороні, то на цей момент Шахова не мають не тільки утримувати під вартою, немає підстав навіть на продовження тієї кримінальної справи», — заявляє Віктор Грицюк.

«Справа стоїть, пройде деякий час, зміниться влада, він вийде. А проблема в тому, що потрібно вирішити такий конфлікт на рівні компромісу, угоди. Мова йде про те, щоб відшкодувати збитки громадянам, визначити вину», — говорить захисник Шахова.

Волконський-Шахов — це мошенник міжнародний, про що б він не домовився, він цього не виконає. Він просто пообіцяє, аби вийти на волю, аби не бути Курочкіним

Василь Жовновський,  адвокат постраждалих від афери «Еліта-Центру» 

Інший адвокат, Віктор Бояров, наголошує на тому, що за новим КПК можна укласти угоду про визнання вини — від цього, за словами експерта, мають виграти обидві сторони.

«Пишеться угода і сторони визначають міру покарання, а суд у вироку затверджує угоду і говорить: так, він отримує стільки-то після виплати, наприклад, якихось коштів. Це називається економічна доцільність», — говорить Бояров. Таким чином, на думку експерта, у постраждалих буде більше шансів отримати відшкодування, ніж коли Олександр Шахов буде перебувати за ґратами.

А от адвокат постраждалих від афери «Еліта-Центру» Василь Жовновський до того, що з Олександром Шаховим можна домовитись про відшкодування збитків, ставиться скептично: говорить, що домовитись можна, але гроші той навряд чи поверне.

«Волконський-Шахов — це мошенник міжнародний, про що б він не домовився, він цього не виконає. Він просто пообіцяє, аби вийти на волю, аби не бути Курочкіним», — переконаний Василь Жовновський.

Тим часом квартири дали лише частині сімей, постраждалих від афери. Ті, хто поки що нічого не отримав, кажуть, що рівнозначного відшкодування вже і не чекають — аби отримати хоч щось. 6 лютого люди вкотре прийшли до КМДА просити допомоги у влади.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...