ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кучма пропонував $2 мільйони за плівки про Гонгадзе — Мельниченко

Велика Епоха
Екс-президент України Леонід Кучма намагався викупити у колишнього майора Держохорони Миколи Мельниченка оригінали плівок, що стосуються замовлення вбивства Георгія Гонгадзе, заявив Мельниченко польській газеті Rzeczpospolita.

Леонід Кучма. Фото: radiosvoboda.org
Леонід Кучма. Фото: radiosvoboda.org
«Якщо Кучма вважає, що не має нічого спільного з убивством журналіста Георгія Гонгадзе, тоді навіщо він запропонував мені 2 мільйони доларів за оригінал касетної стрічки? Щоб уникнути кримінальної відповідальності за злочин», ― зазначив Мельниченко.

Він у черговий раз заявив, що саме Кучма наказав «прибрати журналіста», що критикував корупцію влади і відстежував її в їхніх лавах.

«Моя присутність в Україні завжди нервувала Кучму. Його люди запропонували мені десять мільйонів доларів, щоб я покинув країну. А у Пукача, який отримав довічне ув'язнення, не було ніяких особистих причин вбивати Гонгадзе», ― сказав екс-майор.

Колишня дружина Олексія Пукача, у свою чергу, також заявила, що її чоловік не скоював ніякого злочину. На її переконання, на лаві підсудних був не він, а підставна особа. «Я не знаю, але Олексій Петрович, можливо, зараз перебуває за кордоном», ― зазначила мати двох дітей Пукача газеті «Сегодня».

Нагадаємо, 29 січня 2013 року Печерський районний суд Києва звинуватив колишнього начальника головного управління кримінального розшуку МВС України у вбивстві Георгія Гонгадзе. В суді Пукач зізнався, що власноруч задушив журналіста ременем.

Що стосується записів, зроблених Мельниченком у кабінеті Леоніда Кучми, то вони були оприлюднені в листопаді 2000 року, після виявлення тіла Гонгадзе. На записі голос, схожий на голос Леоніда Даниловича, віддає указ своїм підлеглим «розібратися» з українським журналістом.