ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Річард Гір нагородив сліпого китайського дисидента

Велика Епоха
Сліпий китайський дисидент Чень Гуанчен 29 січня був нагороджений премією в галузі прав людини імені Тома Лантоса. Вручав нагороду адвокату-самоучці відомий голлівудський актор Річард Гір і вдова Тома Лантоса.

Сліпий правозахисник Чень Гуанчен разом зі своєю дружиною і сином біля будинку в селі Дуншигу в північній провінції Шаньдун 28 березня 2005 року. Фото: STR / AFP / Getty Images
Сліпий правозахисник Чень Гуанчен разом зі своєю дружиною і сином біля будинку в селі Дуншигу в північній провінції Шаньдун 28 березня 2005 року. Фото: STR / AFP / Getty Images
Церемонія вручення пройшла у Вашингтоні в будівлі Капітолія.

Річард Гір, який є членом правління фонду імені Тома Лантоса, вручаючи китайському біженцю престижну нагороду, сказав: «Людина, яку ми сьогодні нагороджуємо, дивним чином надихнула мене і всіх нас. Я дуже щасливий бути тут і вручати йому приз за зусилля з захисту прав людини», ― передає телебачення NTDTV.

У свою чергу Чень Гуанчен зазначив: «Права людини і політична реформа невіддільні. Але говорити про права людини під управлінням компартії ― непросте завдання, а захищати права людини ― ще складніше. Однак рухають соціальний прогрес не ті, хто перебуває при владі, хочуть вони цього чи ні. Китай скоро побачить зміни».

Нагадаємо, Чень Гуанчен скоїв втечу в американське посольство в Пекіні з-під домашнього арешту в Китаї в кінці квітня 2012 року. Через місяць, 19 травня, він вилетів із дружиною і двома дітьми до Нью-Йорку.

Втеча сліпого адвоката привернула увагу міжнародної громадськості до порушень прав людини в Китаї. Зокрема, захисник жертв примусових абортів на батьківщині розповів, що тільки на його переслідування влада Китаю витратила мільйони юанів (Чень відсидів у в'язниці 4 роки за сфабрикованими звинуваченнями), як повідомляла раніше Велика Епоха.