• Росія хоче, щоб Україна розрахувалася за Європу — експерт

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 30 січня 2013 року

Російський «Газпром» має заборгованість перед західними енергетичними компаніями і використовує Україну, щоб погасити такий борг, вважає експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

«„Газпром“ фактично відігрується на Україні за такий факт: за договорами з Європейськими компаніями, „Газпром“ має повернути їм суму приблизно в 9 млрд доларів», — пояснив експерт 7-мільярдний борг, який російська компанія виставила до сплати «Нафтогазу», під час прес-конференції 30 січня в ІА «Обозреватель».

«7 млрд — фактично така пропозиція Україні розрахуватись за Європу, але країна, напевне, не буде платити за всю Європу», — говорить Юрій Корольчук.

Інший енергетичний експерт Володимир Саприкін вважає, що в пред’явленні боргу за недобір газу є і політична складова.

«Ми бачимо підміну економікою політики», — говорить Володимир Саприкін і нагадує про те, що Росія досі очікує, що Україна вступить до Митного союзу. Експерт вважає, що такими діями Росія намагається вплинути на політичні рішення в питаннях зовнішньої політики.

Присутній на прес-конференції представник посольства Росії заперечив такі звинувачення, пославшись на результати опитування, які показують, що вступ до Митного союзу не підтримує певна частина українського суспільства.

Підписатися:

Коментарі