• Суд над Пукачем: Зачитано подробиці вбивства Гонгадзе

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 29 січня 2013 року
Сьогодні Печерський суд Києва під час оголошення вироку колишньому начальнику головного управління кримінального розшуку МВС України Олексію Пукачу зачитав подробиці вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Як передає ЛІГАБізнесІнформ, суд повідомив, що 17 вересня 2000 року близько опівночі співробітники міліції Микола Протасов, Олександр Попович, Валерій Костенко і Олексій Пукач привезли Гонгадзе в ліс під Києвом.

Недалеко від автомобіля, в якому сидів журналіст, Попович викопав яму, завглибшки метр і завширшки близько 70 см. Весь цей час Протасов і Костенко чекали в службовому автомобілі, утримуючи Гонгадзе.

Коли яма була готова, міліціонери вивели жертву з авто, зняли з нього куртку, черевики, повалили на землю і зв'язали руки і ноги мотузками. Гонгадзе просив не вбивати його, але Пукач заткнув його рот носовою хусткою і стягнув шию ременем, знявши його з штанів журналіста. Упевнившись, що він мертвий, вбивці скинули тіло в яму, облили бензином і підпалили.

Коли вогонь згас, вбивці закопали яму і замаскували її травою.

Через місяць Пукач знову повернувся на місце злочину. Відкопав останки Гонгадзе і відвіз їх у лісництво Таращанського району під містом Таранща Київської області. Там він сокирою відрубав голову Гонгадзе й закопав обезголовлене тіло і голову окремо одне від одного, пише ЛІГАБізнесІнформ.

Згідно з сьогоднішнім вироком Печерського районного суду Києва, злочин і вина Олексія Пукача доведені. Колишній начальник карного розшуку частково визнав свою провину. За його словами, наказ убити Гонгадзе віддав не Леонід Кучма, а нині покійний міністр внутрішніх справ України Юрій Кравченко (був убитий в березні 2005 року).

Вдова журналіста Мирослава Гонгадзе зазначила, що свідки приховують правду про справжніх замовників вбивства її чоловіка і підозрює, що після винесення вироку Олексію Пукачу, справу «Гонгадзе» закриють.

Нагадаємо, Пукача затримали в Житомирській області в липні 2009 року і взяли під варту. Його підлеглих, визнаних спільниками, Протасова, Поповича та Костенка засудили ще 15 березня 2008 року. Апеляційний суд Києва виніс їм терміни ув'язнення від 12 до 13 років. Пукач же може отримати термін «довічно», як того вимагає обвинувальна сторона.
Підписатися:

Коментарі