Понеділок, Жов 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Україна опустилася на 10 позицій в світовому рейтингу свободи слова

Середа, 30 січня 2013 року

У минулому році Україна посіла 126 місце в світовому рейтингу свободи слова, опустившись на десять позицій в порівнянні з 2011 роком, згідно зі звітом «Всесвітній індекс свободи слова ― 2013» міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів».

Карта свободи слова від Репортерів без кордонів. Білий колір — все добре, жовтий — задовільно, оранжевий — є помітні порушення, червоний — важке становище, чорний — дуже тяжке становище. Ілюстрація: rsf.org

«З часів Помаранчевої революції цей рік (2012) став найгіршим роком для України в сфері свободи слова: різко зросло число фізичних нападів та фактів, що свідчать про політичну цензуру», ― цитує «Українська правда» заяву керівника Європейського бюро організації Йохана Біра.

Репортери без кордонів зазначають, що одночасно зі звітом Індексу свободи слова за 2013 рік, вони вперше опублікували щорічний глобальний «індикатор» свободи ЗМІ по всьому світу, який склав 3395. Це число стане точкою відліку для наступних років. Цей новий аналітичний інструмент вимірює загальний рівень свободи інформації в світі і дотримання урядами країн світу ключових свобод, йдеться у звіті.

Відзначимо, сусідня Росія в рейтингу рівня свободи інформації зайняла 148 місце, а Білорусь ― 157-те, Азербайджан ― 156-те.

Зразкова ж ситуація зі свободою слова спостерігається у Фінляндії, Нідерландах і Норвегії, а найгірша ― в Китаї, Ірані, Сомалі, Туркменістані, Північній Кореї та Еритреї.

Comments   

загрузка...