• Донецький школяр допоміг канадським вченим зробити наукове відкриття

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 31 січня 2013 року

Житель Донецька, 14-річний Кирило Дудко, допоміг канадським океанологам зробити сенсаційне відкриття у звичках морського слона за допомогою спостереження за онлайн-камерою, встановленою на сайті Neptune в рамках проекту океанологічній канадської обсерваторії.

Як повідомляється на Neptune, 12 січня 2013 року Кирило спостерігав за поведінкою морських тварин за допомогою відеокамери Pod 4, встановленої в каньйоні Берклі недалеко від острова Ванкувер на глибині 894 м.

«Я дивився, як по дну пересувалася міксина. У той момент сталося щось незвичайне: раптом, величезна потвора схопила міксину. Це було як у фільмі жахів! Як я зрозумів, ця істота була ссавцем, а не рибою, тому що у неї були ніс і вуса», ― написав Кирило у своєму повідомленні фахівцям Neptune.

Школяр захопив кадр, зробив ролик і розмістив його на своєму каналі в YouTube, а потім прислав адміністрації сайту повідомлення з проханням допомогти йому ідентифікувати істоту, яка зловила круглоротого хребетного хробака.

Експерти США та Канади в результаті аналізу визначили, що хижаком виявилася самка морського слона ― морський ссавець. Для вчених це було відкриттям, оскільки вони вперше спостерігали цю тварину на такій великій глибині.

«Спостереження донецького хлопчика перевернуло наші уявлення про морських слонів, ― зазначив заступник директора Neptune Canada Кім Джуніпер. ― Вони дуже незвичайні тварини. На відміну від інших тюленів, які плавають на поверхні води і пірнають лише за пошуком їжі, морські слони проводять під водою до 90% свого часу, спливаючи лише подихати. Така поведінка робить їх схожими більше на китів, ніж на тюленів. Вони можуть затримувати дихання до 100 хвилин і пірнають на глибину більше 1500 метрів. Тиск води на таких глибинах перевищує 170 атмосфер або більше 17500 кПа (1134 кг на 2,5 кв. см)! Наші камери Pod 4, розміщені в каньйоні Берклі на глибині 894 м, що майже в 3 рази перевищує світовий рекорд занурення на підводну глибину в 318 м. До того ж, раніше ми не спостерігали, що б морські слони харчувалися міксинами, які в їжу не вживаються».

Як відзначає видання, про проект Neptune Кирило Дудко дізнався з програми Discovery, після чого і почав дивитися відеотрансляції морського дна з камери порталу, робити відеоролики і розміщувати їх на своєму каналі в YouTube. Він цікавиться біологією відтоді, як пам'ятає себе. Ще будучи маленьким, хлопчик приносив додому комах (на жах матері) і спостерігав за ними. Коли він підріс, то зацікавився глибоководною біологією.

«Зараз Кирило продовжує дивитися наші відеоканали і збирати кліпи для свого каналу YouTube. Він так був схвильований, що захотів більше довідатися і поспостерігати за дивовижними морськими слонами. У майбутньому учений-любитель сподівається провести дослідження в галузі морської біології чи в суміжній галузі. Це дивно, і ми впевнені, що він зможе зробити ще багато відкриттів!» ― із захопленням зазначив Кім Джуніпер.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...