• Адвокати Тимошенко: «Справи Щербаня» фізично не існує

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 31 січня 2013 року

Захисники Юлії Тимошенко прийшли до висновку, що «справи Щербаня» фізично не існує, тому що прокуратура досі не видала їм матеріалів цієї кримінальної справи.

За заявою прес-центру «Батьківщини», Юлія Тимошенко подала до Генпрокуратури вже два запити, а її захисники Сергій Власенко та Олександр Плахотнюк ― три. Сьогодні вони мають намір знову подати відповідні вимоги.

«Минуло майже два тижні відтоді, як генпрокурор України Віктор Пшонка оголосив про завершення слідства зі „справи Щербаня“ та вручив повідомлення про підозру Юлії Тимошенко в скоєнні злочину. Однак за цей час ніхто з нас так і не отримав матеріали справи. Зволікання прокуратури з їх виданням тільки зміцнює нас у думці, що „справи Щербаня“ просто фізично не існує. ГПУ зайшла так далеко в сліпому виконанні команд Януковича, що забуває підкріплювати свої голослівні заяви власне самими кримінальними справами», ― йдеться в заяві.

У той же час, прес-центр ГПУ три дні тому повідомляв, що жодного клопотання від адвокатів Тимошенко не надходило. За словами керівництва слідчого органу, після того, як лідер опозиції отримала повідомлення про підозру у вбивстві Щербаня, Сергій Власенко жодного разу не з'явився в ГПУ на запрошення для участі у слідчих діях.

«Заява Власенко про нібито неможливість завершення слідчих дій у цій кримінальній справі без допиту Тимошенко є голослівною. Але бути допитаним і давати свідчення у справі — це право, але не обов'язок підозрюваного. До того ж, слідство ще триває. А оцінка усім показанням свідків цієї справи буде надана судом в ході відкритого судового розгляду», ― підкреслив начальник Головного управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ Андрій Курись у Відділі зв'язків зі ЗМІ Генпрокуратури.

Він також відзначив, що вперше клопотання від захисника про отримання матеріалів «справи Щербаня» надійшло до них тільки 29 січня і буде розглянуто в строк, встановлений законом. «Тільки після цього матеріали будуть надані захисту», ― сказав Курись.

Нагадаємо, 18 січня начальник Качанівської виправної колонії Ігор Колпащіков за дорученням ГПУ вручив Юлії Тимошенко сповіщення про підозру у двох злочинах: в організації розтрат чужого майна в особливо великих розмірах і в організації вбивства депутата Євгена Щербаня в 1996 році.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...