• Британські агенти працювали під іменами загиблих дітей

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 4 лютого 2013 року
Офіцери таємної поліції Великобританії, які працювали в органах у 1980-х роках, привласнювали собі псевдоніми на основі відомостей про загиблих дітей і оформляли собі паспорти, водійські права і держстраховки під їхніми іменами, повідомляє газета Guardian.

Деякі співробітники поліції працювали під іменами «мертвих душ» десятки років, як показало розслідування лондонської поліції. Зараз відомо: відділ поліції, розформований у 2008 році, використовував імена близько 80 померлих дітей. Однак справжня цифра може бути набагато вищою.

Столична поліція проводила таку практику, не інформуючи про це батьків дітей. Вони робили це з метою «прихованого проникнення агентів у протестні групи», зазначає видання.

Два таємних агенти представили детальний звіт про те, як вони та інші особи використовували імена загиблих дітей.

Так, агент під псевдонімом «Чорний Піт», що шпигував під прикриттям в антирасистському угрупованні, зізнався, що відчув, як «наступив на могилу» 4-річного хлопчика, особу якого привласнив.

Він також сказав, що завжди відчував провину, коли відзначав день народження. «У душі я розумів, що його батьки зараз десь думають про свого сина і поминають його. В цей день я завжди відчував дуже дивне відчуття. Я навіть якось відвідав місце народження цього хлопчика, щоб ознайомитися з околицями і бути переконливим при ідентифікації його особистості», ― сказав він.

Голова з внутрішніх справ парламенту спеціальної комісії Кейтс Ваз (Keith Vaz) заявив, що був шокований цією «жахливою практикою». «Які величезні страждання це принесе сім'ям, коли вони дізнаються про події навколо особистостей їхніх загиблих дітей. Це жахливо і шокує», ― сказав він.

Як зазначає Guardian, «жахлива практика» була введена в секретній агентурі поліції Британії 40 років тому. Відтоді десятки офіцерів SDS, в тому числі і ті, хто видавав себе за анти-капіталістів, борців за права тварин і ультраправих активістів, використовували імена дітей, загиблих між 1968 і 1994 роками.

Підписатися:

Коментарі