• Телеканал Iнтер перепродали

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 4 лютого 2013 року

Колишній перший віце-прем'єр України Валерій Хорошковський продав медіагрупу «Інтер» співвласнику Дмитру Фірташу і покинув Україну, повідомляє «Коммерсант Україна».

Прес-служба «Group DF» 1 лютого підтвердила факт операції: Дмитро Фірташ є тепер власником контрольного пакету акцій вартістю $2,5 млрд. Процедура буде завершена після узгодження з Антимонопольним комітетом, після чого GDF MEDIA LIMITED візьме контроль над телеканалами «Інтер», «НТН»,«MTV», «К1»,«К2», «МЕГА», «Піксель» і «Ентер-фільм».

Офіційно Хорошковський заявив на «Інтері», що у нього «немає можливості забезпечувати розвиток Групи». Але «Ъ», посилаючись на свої джерела, пов'язує таке його рішення з можливим тиском зверху через те, що телеканал став критикувати роботу держорганів.

В якості основної версії продажу головного національного каналу учасники ринку називають конфронтацію, що виникла з Миколою Азаровим, відзначає «Ъ». Зокрема, Хорошковський висловив незгоду з повторним призначенням Азарова на посаду прем'єра і на знак протесту подав у відставку. На думку Хорошковського, Азаров не здатний проводити економічні реформи і просувати Україну в Євросоюз.

Після цього на «Інтері» з'явилися критичні репортажі на адресу уряду, що привернуло увагу клану президента. «Не виключено, що за допомогою продажу телеканалу своєму партнерові, Хорошковський намагається врятувати цей актив», ― цитує «Ъ» думку джерела, близького до однієї із сторін переговорів.

За словами менеджерів «Інтера», Хорошковський залишив Україну ще наприкінці грудня минулого року і зараз знаходиться у Франції або в Монако, за даними різних джерел.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...