ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Легалізувати зброю в Україні не можна — МВС та соціологи

Велика Епоха

Чи можна в Україні легалізувати зброю? В МВС відповідають, що ні в якому разі.

Фото: Pong/freedigitalphotos.net
Фото: Pong/freedigitalphotos.net
«Категорично проти [легалізації]», — сказав Великій Епосі заступник міністра Віктор Ратушняк. «Причому всі [в МВС проти]», — додає його колега. Як показує досвід США та Німеччини, це призведе до неконтрольованого застосування зброї громадянами, пояснює заступник міністра.

«Щодо травматичної — теж саме. Має бути визначений спеціальний контингент людей, оскільки зараз прописано, хто має право носити цю зброю. По-іншому не можна. Будь-кому, хто хоче її купляти — прийшов, дав гроші, купив — цього робити ні в якому разі не можна і ми категорично проти цього», — говорить він.

Проте голова ВГО «Українська асоціація власників зброї» Георгій Учайкін наполягає на тому, що легалізувати зброю в Україні потрібно.

«Наявність закону про законний обіг вогнепальної зброї — це демократична свобода, яка формує потенціал захищеності самого суспільства. Людина в праві вибрати», — казав експерт раніше. А щодо випадків кривавих розправ над невинними в громадських місцях, Георгій Учайкін вважає, що їх вчиняють люди, яким закон про зброю не потрібен — такі її дістають незаконним чином.

Ви подивіться, як відбуваються в основному вбивства: по дурі, по п’янці. Скільки покалічених по п’янці! Коли людина не в собі, коли вона абсолютно п’яна, якщо в неї ще в цей час буде зброя? Та боронь боже!

Ірина Бекешкіна, директор фонду «Демократичні ініціативи»
«Там людина з „калашем“ прийшла і посеред Одеси почала полосувати. Випадкові невинні люди загинули, один із молодих людей може інвалідом залишитись. Той чи інший міліцейський чиновник чомусь апелює до таких випадків, нібито це вагома частина нашого суспільства. Але це кримінальна частина того суспільства, яка, вибравши кримінальний спосіб свого життя, озброюється, як їй завгодно, вона заздалегідь знає, що робить це поза законом — їй і не потрібно це [закон про легалізацію зброї]», — сказав Георгій Учайкін.

А от соціолог Ірина Бекешкіна, директор фонду «Демократичні ініціативи», вважає, що в українському суспільстві легалізація зброї призведе до поганих наслідків.

«В нашій країні цього категорично не можна робити з нашим моральним рівнем. І, по-друге, ви подивіться, як відбуваються в основному вбивства: по дурі, по п’янці. Скільки покалічених по п’янці! Коли людина не в собі, коли вона абсолютно п’яна, якщо в неї ще в цей час буде зброя? Та боронь боже!» — сказала експерт Великій Епосі.

«Колись у Штатах на зорі цієї країни казали: „Основна демократія — це кольт, який всіх урівнює“. Це дикі часи нагадує. Що стосується Сполучених Штатів, не в усіх штатах це дозволено. Там, де дозволено, діють суворі обмеження — просто у нас цього не знають. Можна тримати зброю в квартирі, але боронь боже винести її на вулицю навіть у кишенях. В інших штатах дозволено виносити зброю, але боронь боже її діставати з кишені. Там теж дуже багато обмежень!» — говорить Ірина Бекешкіна.