ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українське МВС будуть реформувати на європейський лад

Велика Епоха

На проведення програми «Твіннінг», за якою фахівці з французької та румунської жандармерії ділились досвідом зі своїми українськими колегами з МВС, ЄС витратило 1,55 млн євро. Українська сторона каже, що програма була дуже корисною для неї, і заявляє про необхідність реформ МВС.

Фото: Володимир Бородін/Велика Епоха
Фото: Володимир Бородін/Велика Епоха
Реформування органів внутрішніх справ орієнтоване на європейський вектор і має зробити їх більш ефективними, щоб захищати права і свободи українців, підкреслюють у прес-службі відомства.

«Те, що робиться зараз по вивченню передового досвіду в інших країнах, виражено в концепції реформування органів внутрішніх справ», — каже заступник міністра МВС Віктор Ратушняк. Така концепція перебуває в стані розробки і скоро буде представлена Президенту. В разі її затвердження та реалізації структура МВС може повністю змінитись, каже заступник міністра. Крім того, ряд нормативних документів подали на розгляд керівництва МВС та комітетів Верховної Ради.

«Одним із найважливіших моментів цього „Твіннінгу“ була робота з юридичним управлінням, під час якої ми намагались розробити новий закон про внутрішні війська, який би надавав їм більше автономії та повноважень, зокрема у розшуковій сфері», — каже Мішель Жербер, постійний радник проекту «Твіннінг» в Україні, йдеться в інформаційному відео, презентованому прес-службою МВС.

«Відповідність законодавства європейським нормам допоможе розвитку відомства», — заявляють у прес-службі відомства. Чи будуть затверджені в законодавстві подібні зміни, наразі невідомо, проте деякі напрацювання, отримані в ході програми, вже реалізовані.

Після консультацій з європейськими спеціалістами змінили підхід у сфері охорони громадського порядку, зокрема під час проведення футбольного свята Євро-2012. Загалом з українськими правоохоронцями в ході програми попрацювали 102 європейські експерти.

«Завдяки французьким та румунським колегам ми поміняли відношення до уболівальників, до учасників масових закладів», — говорить Олександр Буслович, начальник служби організації масових заходів. В результаті любителі футболу відчули до себе більш лояльне ставлення, кажуть у відомстві.

Завдяки французьким та румунським колегам ми поміняли відношення до уболівальників, до учасників масових закладів

Олександр Буслович, начальник служби організації масових заходів.
Румунські та французькі експерти проводили свої стажування в різних містах України. Навчали практичним технікам, наприклад, як поводитись під час несення служби в патрулі, каже Дмитро Шелудько з відділу Міжнародного співробітництва.

«Вони пояснювали свої техніки і методики, і дійсно в очах наших військовослужбовців я бачив зацікавленість. Експерти, коли показували якийсь прийом, вони пояснювали, чому це повинно робитись саме так. І коли наші військовослужбовці чули пояснення і бачили логіку, вони розуміли, що це дійсно дуже практично», — говорить офіцер.

А 2013 рік має стати для МВС роком реалізації напрацювань, отриманих під час програми «Твіннінг», кажуть у відомстві. Крім того, в планах правоохоронців провести в Україні в березні 2013 року регіональний семінар за участю керівників поліцейських відомств 60 країн світу, і, якщо вдасться, створити на базі Національної академії внутрішніх справ України спеціалізовані навчальні курси з підготовки міжнародних поліцейських сил ООН.

Програми підвищення кваліфікації та обміну досвідом за участю європейських експертів для службовців МВС в 2013 році не закінчуються, проте будуть менш довгостроковими, говорить голова прес-служби відомства Вікторія Кушнір.

Загалом у МВС кажуть, що стоять на шляху «зміни сприйняття та ментальності самих правоохоронців», а також зміни ставлення населення до міліції.