• У Донецькій області почервоніла річка, вся риба загинула

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 5 лютого 2013 року

Жителі Донецької області побоюються екологічної катастрофи: в річці Солона загинула вся риба, а вода забарвилася в червоний колір.

На думку місцевих жителів міста Селидове, де протікає річка, в усьому винна Селидівська центральна збагачувальна фабрика і вугільна шахта ім. Коротченка, які можуть скидати стічні води в цю річку, передає телеканал «Донбас».

За словами жителів, річка стала червоною близько місяця тому. За фактом події в мерії створена спеціальна комісія.

Директор шахти і головний інженер запевняють, що їх промислові відходи не можуть потрапити в річку. Проби води, які вони взяли в річці і перевірили в науково-технічній фірмі «Стандарт», відповідають нормам, а вода ― чиста і прозора, заявив головний інженер шахти Василь Давидов.

На вуглепереробній фабриці «Селидівська» також заявили, що їх відходи не можуть потрапити у водойму і містяться у відстійниках. «З продуктами збагачення ми втрачаємо якусь кількість води, тому навіть беремо собі додаткову воду. Тобто мати якусь зайву воду і скидати її в навколишнє середовище ми не можемо. У нас просто немає її», ― зазначив директор ЦЗФ «Селидівська» Сергій Фенюк.

У свою чергу, мер Селидова заспокоює городян, що їм нічого не загрожує, і вони п'ють воду не з річки Солона. Він також висловив свою версію почервоніння води.

«У шахті втоплено половину стовбура, глибина якого 180 метрів. Можливо, це найнижча точка, з якої вийшли ґрунтові води шахти. Ці води дуже збагачені багатьма металами, особливо залізом. А великий вміст заліза зазвичай надає червоний колір воді», ― зазначив селидівський міський голова Віктор Ремізов.

Пояснити причини почервоніння річкової води чиновники обіцяли через кілька днів, зазначає телеканал «Донбас».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...