• Американський парашутист вижив після падіння з 4-кілометрової висоти

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 12 лютого 2013 року

Здійснюючи 30-й стрибок, Джерардо Флорес почував себе впевнено після двох років навчання в парашутній школі Монтерея. Проте після кількох секунд вільного падіння, він відчув ривок від парашута, який несподівано розкрився.

«Мене смикнуло у бік. Щось пішло не так», ― сказав він у камеру, встановлену всередині вирізу його рукавички, повідомляє CBS.  

Його парашут відкрився сам по собі на висоті 13000 футів (близько 4 км). Сотні думок пронеслися в той момент в голові у парашутиста-початківця. Одна з них: «Ви ніколи не повинні розкривати парашут вище 6000 футів! (1800 м)».

Промовляючи свої думки вголос відеокамері, він подумав «може обрізати» і вирішив почекати хвилинку. «А що, якщо запасний парашут не відкриється?» Потім він знепритомнів. Через 20 хвилин, після аварійного приземлення в робочій зоні, Флорес все ще знаходився без свідомості.

Учитель з колегами кинувся йому на допомогу. Для парашутиста викликали службу порятунку і доставили повітрям у госпіталь.

Житель Каліфорнії перебував у несвідомому стані два тижні і вижив. Медики констатували у нього всього лише переломи ребер і рвану рану язика.

«Ви найщасливіша людина, котру ми коли-небудь зустрічали», ― сказали у Федеральному агентстві повітряного транспорту (FAA). Однак Флорес не відчував себе таким щасливим, коли читав звіт FAA, яке розслідує нещасні випадки стрибків з парашутом.

У доповіді наголошується: відкидна створка застібки на липучці на кожусі парашута була повністю зношена, парашутні стропи ― зламані, а в снастях парашута малися вузли, які потребували заміни перед експлуатацією.

Флорес пережив страшні хвилини, коли, нарешті, почув висновок слідчих і побачив запис своєї відеокамери. Дивлячись відео, його переповнювали емоції. «Боже мій, я відчуваю задуху. Я міг померти в той день!», ― цитує його слова CBS.

У свою чергу фахівці FAA попереджають, що стрибки з парашутом ― екстремальний вид спорту, навіть якщо обладнання справно.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...