• Кішка допомогла поліції зловити кібер-злочинця в Японії

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 11 лютого 2013 року

На одному з островів Японії, що лежить недалеко від столиці Токіо, місцева поліція знайшла бездомну кішку з картою пам'яті на нашийнику. SD-картка була заражена комп'ютерним вірусом, який відправляв загрозливі повідомлення своїм жертвам.Через нашийник таємничий кібер-злочинець грав у кішки-мишки з японською поліцією декілька місяців (з жовтня 2012 року), дражнячи ЗМІ та правоохоронців повідомленнями: «Спіймай мене, якщо зможеш», повідомляє в понеділок агентство France-Presse.

Через електронні повідомлення хакер погрожував насильством владі, дошкільним і шкільним установам, а також ЗМІ по всій країні.

Спочатку поліція затримала чотирьох підозрюваних чоловіків в різних районах Японії, з чиїх IP-адресів відправлялися погрози. «Зловмисників» затримали, проте адресатам продовжували надходити повідомлення. Це збентежило співробітників Агентства національної поліції.

Згодом виявилося, що затримані не справжні відправники. Просто їх комп'ютери були заражені: зламані їхні електронні скриньки, з яких потім і розсилався спам.

У листах хакер дякував японській поліції за доставлену йому розвагу, робив загадкові підказки і говорив, що це він справжній злочинець. У середині грудня 2012 року влада Японії пропонувала навіть 3 мільйони ієн ($36 тис) тим, хто допоможе їм вистежити творця вірусу. Однак історія пошуку була далека від завершення.

Після вирішення різних головоломок, які прийшли ЗМІ по електронній пошті (на екрані з'являлася кішка), поліція і виявила сигнали з цифрової карти пам'яті, вмонтованої в котячий нашийник.

Кішку відшукали за допомогою камер відеоспостереження в ботанічному саду острова Еносіма (східна частина префектури Канагава). Поки з'ясувалася тільки особистість кібер-злочинця ― Юске Катаяма. Його відшукали за номерами мотоцикла, який він паркував у полі огляду моніторів, щоб прикріпити до нашийника тварини вірусний арсенал. Розслідування триває.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...