• Кількість проданих сигарет зменшилася через нові українські закони — експерт

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 9 лютого 2013 року

Впроваджені нові закони, що покликані зменшити кількість курців в Україні, дійсно мають ефект. Таку думку висловив Великій Епосі Костянтин Красовський, завідувач сектором контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ.

— Пане Костянтине, скажіть, будь ласка, як вплинули на кількість курців та ситуацію з палінням в Україні недавно впроваджені закони?К.К.:
26 вересня 2012 року заборонена реклама, з 4 жовтня з’явилися попередження на пачках. 16 грудня заклади громадського харчування заборонили паління.

Дані податкової інспекції такі: У вересні — грудні 2012 року було реалізовано 26 млрд сигарет, тоді як в 2011 році — 32 млрд. Отже, ви бачите, як зменшилися продажі сигарет.

— Як змінилася поведінка виробників та реалізаторів сигарет у цій ситуації, чи вдається їм якось обходити ці нові закони?К.К.:
Вони зараз за допомогою Української спілки промисловців і підприємців в усіх областях проводять семінари на тему, як обходити закон про заборону реклами, звичайно, вони називають це по іншому. Але суть саме така. Вони запрошують підприємців, юристів і розповідають, як можна в ті шпаринки, що залишилися, залізти.

І ось, наприклад, в одному ресторані я бачив спеціальний стенд, де виставлені пачки сигарет однієї марки. Ми будемо зараз розбиратися, і якщо це є порушенням, то будемо штрафувати цей ресторан за рекламу, але, можливо, це є шпаринка в законі, яку вони знайшли.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...