ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Скоро на Сонці станеться потужний спалах

Велика Епоха
Найближчим часом на Сонці очікують гіперспалах, який зробить вплив на життя на Землі, повідомляє телеканал NTD з посиланням на новий звіт, оприлюднений британськими дослідниками Королівської академії інженерії.

На Сонці скоро відбудеться гіперспалах, що може призвести до катаклізму ― дослідники. Фото: SOHO /ESA /NASA /Getty Images
На Сонці скоро відбудеться гіперспалах, що може призвести до катаклізму ― дослідники. Фото: SOHO /ESA /NASA /Getty Images
«Існують різні версії. Одні вчені говорять, що буря на нас ніяк не відобразиться, інші ― що вона призведе до катаклізму. Ми вважаємо, що кінця світу не буде, але це стане великим випробуванням для Великобританії та інших країн Західної Європи», ― цитує канал думку Пола Кеннона ― співавтора звіту Королівської академії інженерії.

Головний заклик вчених: «Не панікувати, але бути готовими».

Вони відзначають, що подібні сонячні супершторми відбувалися кожні 100―200 років. У наші дні такі катаклізми загрожують перебоями в роботі електрообладнання, систем навігації і авіації, GPS-мереж, мобільного зв'язку, підвищення рівня радіації і багато іншого.

«До цієї події необхідно підготуватися, тому що до Землі попрямують розжарені частинки матерії та збільшиться радіація. Це може вивести з ладу 10% орбітальних супутників Землі і викликати глобальні перебої з електроенергією. Дуже ймовірно, що наслідки гіперспалаху будуть схожі на ситуацію з виверженням вулкана в Ісландії. Тоді повітряний простір було закрито кілька днів або тижнів. Можливо, цього разу повітряний простір теж доведеться закрити», ― попередив Кеннон.