• Америка пригрозила завдати попереджувальний удар по Північній Кореї

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 8 лютого 2013 року
Якщо КНДР не скасує нові ядерні випробування, то Америка може відповісти превентивним ударом по Північній Кореї. Про це заявила представник Держдепартаменту США Вікторія Нуланд на брифінгу з журналістам 7 лютого.

Журналіст запитав Нуланд: «Південна Корея і Сполучені Штати розглядають можливість завдання превентивних ударів по Північній Кореї. Яка позиція США щодо превентивних ударів проти Північної Кореї? Чи буде США співпрацювати з Південною Кореєю у цьому питанні?»

Нуланд відповіла: «Зрозуміло, ми нічого не знімаємо з порядку денного. Але зараз ми зосереджені на санкціях, викладених у Резолюції 2087 Ради Безпеки ООН, тобто поки будемо й надалі здійснювати економічний тиск на КНДР, якщо вона не змінить свій курс», — цитується в стенограмі на сайті Держдепартаменту США.

Південна Корея побоюється, що ядерні випробування КНДР можуть пробудити сплячий вулкан Пектусан, на кордоні Китаю та Північної Кореї. За відомостями південнокорейської розвідки, північний сусід вже оснастив виритий тунель для ядерних випробувань захисними протирадіаційними бар'єрами. Випробування ядерної зброї може бути здійснено за допомогою ракети «Eunha» 16 лютого ― в день народження лідера країни Кім Чен Іра.

Раніше в мережі Інтернет з'явився провокаційний відеоролик під назвою «Мрія Північної Кореї», викладений на YouTube в минулі вихідні. У ньому ракета КНДР знищує місто, схоже на Нью-Йорк. Це ж відео розміщено і на офіційному сайті Північної Кореї Uriminzokkiri.

На сьогоднішній день КНДР успішно виготовлені, випробувані і розгорнені міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) малої дальності (SRBMs), середньої дальності (MRBMs) і проміжні МБР (IRBMs). Останні були розроблені і продані Ірану в 2005 році і випробувані в 2006, повідомляє NkNews.
Підписатися:

Коментарі