ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Безробіття знизиться, проте інфляція ростиме

Велика Епоха

Інфляція в 2013 році може становити 5—5,5% і буде викликана підвищенням зарплатні, зниженням безробіття та хорошим врожаєм, який прогнозують аграрії, вважає економічний аналітик Микола Івченко.

Микола Івченко. Фото: Аліна Варфоломєєва/Велика Епоха
Микола Івченко. Фото: Аліна Варфоломєєва/Велика Епоха
Сприятиме інфляції і підвищення цін на послуги житлово-комунального господарства (ЖКГ), яке передбачає експерт.

«Економісти розуміють, що економічні підстави для підвищення тарифів ЖКГ визріли», — переконаний Микола Івченко. Він пояснює: минулого року ціни за комунальні послуги стримувалися штучно, адже 2012-й був роком парламентських виборів. В 2013 році вони мають піднятись, щоб компенсувати низькі тарифи 2012 року, коли ціна за послуги ЖКГ зросла лише на 0,7%.

Сприяти інфляції буде також зростання заробітних плат, як передбачає експерт, на 15%, а також підвищення економічного росту в кінці року, прогнозує експерт Forex Club. Але пояснює: в разі економічного підйому інфляція не буде таким поганим явищем.

«Коли є економічне зростання та інфляція — нічого страшного. А коли економічне зростання у нас з вами як минулого року було близько 0,5%, та ще дефляція — це говорить про те, що з економікою щось недобре», — каже Микола Івченко.