• Вперше в історії марсохід NASA взяв зразки твердого ґрунту на поверхні Марса

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Неділя, 10 лютого 2013 року

Марсохід NASA «Curiosity» за допомогою роботизованої руки-бура вперше в історії пробурив отвір у твердій породі грунту Марса і взяв зразок проби для дослідження.Дослідницький апарат здійснив буріння на поверхні Марса, пробуривши свердловину в кратері Гейла діаметром 1,6 см і глибиною 6,4 см (максимальна для свердла) на ділянці дрібнозернистих осадових порід. Цікаві дані були передані на Землю для лабораторного аналізу в суботу, 9 лютого, повідомляє офіційний сайт NASA.

Як очікують учені, ці зразки можуть містити докази про водне середовище, що існувало колись на Марсі.

«Curiosity ― суперсучасний планетарний робот, створений в наш час. Він оснащений цілком операційною аналітичною лабораторією. Матеріал, що зібрав він, став великим досягненням команди марсохода, починаючи з серпня минулого року, коли Curiosity був посаджений на Марс», ― зазначив перший заступник керівника управління з аеронавтики і дослідження космічного простору NASA Джон Грансфелд.

Він додав, що марсохід обладнаний 10-ма науковими інструментами з детального геологічного та геохімічного дослідження, пошуку води і органічних речовин, вивчення атмосфери, життя і клімату на Марсі.

За словами фахівця, протягом наступних кількох днів наземні диспетчери, керуючи буровою рукою маніпулятора марсохода, проведуть низку кроків по збору кам'яного пилу потім доставлять ці порції до приладів усередині.

«На першому етапі, ми вважаємо, що зібрали достатньо матеріалів гірських порід за допомогою бура. Друга наша задача ― очистити обладнання, бурове долото після буріння від кам'яного пилу і доставлені зразки», ― сказав інженер лабораторії реактивного руху NASA Аві Вікон.

Нагадаємо, при першому приземленні Curiosity на Марс 6 серпня 2012 року, дослідницький апарат був пошкоджений ― зламався один з наборів сенсорів вітру. Як визнали тоді фахівці NASA, усунути неполадки не вийде. Таким чином, марсоходу довелося продовжити роботу з одним набором датчиків швидкості і напряму вітру.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...