• Двох депутатів позбавили мандатів незаконно — опозиція

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 11 лютого 2013 року

Суд позбавив депутатських мандатів Павла Балогу і Олександра Домбровського. Опозиція негативно сприйняла таке рішення.

Згідно з рішенням Вищого адмінсуду (ВАСУ), винесеним 8 лютого, позбавлення Балоги і Домбровського депутатських повноважень остаточне і оскарженню не підлягає. Висновок виносився на основі підтверджень Генпрокуратури та МВС фактів грубих порушень під час голосування на 11 і 71 округах, де перемогли позафракційники.

На думку опозиції і фахівців, це рішення ВАСУ суперечить ст. 80 і 81 Конституції та законам. У зв'язку з цим відповідачі збираються подавати до Європейського суду з прав людини.

«Партія регіонів через cуд відібрала два мандати у депутатів Верховної Ради. Павло Балога вийшов із фракції ПР і у нього відразу відібрали мандат. А в іншого депутата відібрали мандат через порушення під час виборів. Йому видали мандат в обмін на вступ до ПР, але коли той не вступив, вони відібрали його у нього», ― прокоментував ситуацію Арсеній Яценюк у програмі «Справедливість» на каналі «Інтер».

Він нагадав, що опозиція раніше вимагала позбавити депутатських мандатів Олександра і Андрія Табалова, які не були присутні на церемонії прийняття присяги. Але перебіжчики в ПР до сьогоднішнього дня залишаються з мандатами, тому що активно співпрацюють з провладною партією, зазначив голова фракції «Батьківщина».

Думку Яценюка підтримали і в фракції «УДАР». У ПР ж звинувачення сприйняли зі скепсисом. «Мені це нагадує ситуацію, коли один бютівець дав хабар іншому, і обидва звинуватили нашу партію в корупції», ― цитує газета «Сегодня» коментар Владислава Лук'янова.

У політологів ж однозначної думки немає. Одні вважають рішення ВАСУ впливом на Балогу і Домбровського «зайняти більш компромісну позицію по відношенню до влади», інші ― «ці двоє потрапили в парламент незаконно». Політолог Володимир Фесенко вважає, що відповідь може дати тільки голосування в Раді, повідомляє «Сегодня».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...