• «Нафтогаз» програв Стокгольмський арбітражний суд італійцям

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 21 лютого 2013 року

Стокгольмський арбітражний суд зобов'язав «Нафтогаз України» поставити італійському трейдеру Italia Ukraina Gas 13,1 млрд кубометрів газу за ціною $110 згідно з контрактом, підписаним з італійцями в 2004 році, повідомляє «Коммерсант-Україна».

Поставивши Italia Ukraina Gas (IUGAS) блакитне паливо за цінами 2003 року, Україна, таким чином, втратить $3,9 млрд.

Зараз Київ купує газ у Росії по $416 за тисячу кубометрів. А на момент підписання контракту з італійським партнером «Нафтогаз» купував паливо у Туркменії за ціною $50 за тисячу кубометрів і перепродував IUGAS удвічі дорожче.

Однак у 2006 році російський «Газпром» викупив весь обсяг туркменського газу, і ціни для України зросли. Таким чином, Київ втратив щорічну виручку до $800 млн.

Хоча контракт з IUGAS діє до 2013 року, але українські чиновники заявили, що не збираються задарма віддавати газ італійцям.

«У нас є повне право не виконувати рішення Стокгольмського суду доти, поки воно не буде підтверджено в українському суді», ― заявило джерело в «Нафтогазі України» виданню «Комерсант».

Відзначимо, Україна може зіткнутися ще з одним арбітражним судом через зобов'язання перед «Газпромом». Українська газова компанія заборгувала російській за недобір газу вже $7 млрд, як наполягає на цьому газовий монополіст.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...