• Бортницька станція може не витримати танення снігу

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 20 лютого 2013 року
На земляних дамбах Бортницької станції аерації (БСА), які утримують відходи від стічних вод, виявлено 18 промивань. Це загрожує тим, що захисні споруди блоків можуть не витримати танення снігу, і відходи заллють населені пункти під Києвом.
Про можливу загрозу екологічної катастрофи вчора заявив директор БСА Володимир Бражник на засіданні постійної комісії Київради, повідомляє «Коммерсант Україна». 
БСА б'є тривогу вже не один рік, попереджаючи про загрозу прориву земляних дамб на мулових полях станції. За даними Бражника, там зберігаються понад 10 млн кубометрів відходів після очистки стічних вод Києва та ряду міст області.
«Як тільки піде інтенсивне танення снігу, численні струмочки потягнуть із дамб ґрунт. Якщо розмив дамби досягне 4―5 метрів, суцільний потік перевищить допустиму висоту і знесе все», ― попередив Бражник.
Зараз рівень мулу, за його словами, складає 2―3 метра над землею. У разі руйнування греблі нечистоти потраплять у довколишні села: Щасливе і Бортничі.
У відповідь на це Голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Денис Москаль повідомив, що завтра Київрада розгляне проекти рішень попередження аварії на БСА. Для цього з природоохоронного фонду підприємству виділять 20 млн грн (на зміцнення дамб мулових полів), пише «Комерсант».
Раніше керівництво БСА заявляло, що на реконструкцію трьох об'єктів (блоків) станції аерації потрібно не менше 5 млрд грн.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...