• Партія Регіонів домовилася з опозицією про розблокування Ради

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 19 лютого 2013 року

Фракція Партії Регіонів висунула пропозиції, покликані забезпечити персональне голосування, щоб, таким чином, продовжити роботу Верховної Ради України.

«Ми 15-й день перебуваємо в неробочому парламенті... Причиною блокування трибуни Верховної Ради є вимога до депутатів голосувати особисто. Наша фракція вирішила для себе цю проблему, і ми готові до персонального голосування. Крім голосування за допомогою електронної системи, у нас є можливість голосувати руками, і в окремому випадку ― бюлетенями», ― цитує прес-центр партії ПР заяву голови парламентської фракції ПР Олександра Єфремова.

Парламентарій зазначив, що сенсорна кнопка, на якій наполягала опозиція, як виявилося, не забезпечує персональне голосування. І 15 лютого в цьому переконалися всі депутати, в тому числі і журналісти.

«Сьогодні керівники фракцій, в тому числі і Віталій Кличко визнали, що весь цей час ми даремно втрачали час і гроші», ― сказав Єфремов.

«Нам слід рухатися далі і удосконалити систему голосування, створивши робочу групу, яка б проаналізувала, як голосують у європейських парламентах. Ми повинні домовитися і прийняти прийнятну концепцію», ― резюмував депутат.

У ПР погодилися з пропозицією Арсенія Яценюка: голосувати по вівторках і четвергах, а в інші дні напрацьовувати проекти законів.

Єфремов підкреслив, що спікер Ради перед голосуванням буде зачитувати список депутатів, відсутніх у залі. При цьому їхні картки передадуть в апарат ВР. Таким чином, проголосувати замість відсутнього депутата стане неможливим. Відповідальність за персональне голосування кнопками будуть нести керівники фракцій. У разі якщо присутній у залі депутат не брав участі в голосуванні, то йому не нарахують зарплату за цей день.

У свою чергу лідер фракції «УДАР» Віталій Кличко заявив, що має бути не лише особисте голосування, але й відповідальність за порушення цієї норми.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...