• Ще кілька метеоритів протягом доби можуть впасти на Землю

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 15 лютого 2013 року
Протягом найближчої доби і більше на Землю можуть впасти ще кілька уламків від метеоритів, подібних тому, що впав у Челябінській області. Про це повідомив петербурзькому виданню «Росбалт» завкафедрою небесної механіки СПбДУ Костянтин Холшевніков.

За словами заслуженого діяча науки РФ, велике небесне тіло (2012 DA14) пролетить над Землею на небезпечно низькій відстані від Землі ― 15 тис. км (прим. авт.: За даними НАСА ― на відстані 17 150 миль, що еквівалентно 27 650 км).

Подібні тіла, на думку фахівців, часто несуть за собою хвіст із космічного сміття. У ньому можуть міститися більш дрібні астероїди, подібні до того боліду, що впав сьогодні вранці на Уралі.

«Не виключено, що протягом найближчих годин ще кілька шматків такого космічного сміття впадуть на Землю. Важко передбачити, де саме, хоча за кілька годин (до наближення) можна і за сприятливих погодних умов. Зараз всі вчені вивчають поведінку цього метеорита. Однак точно спрогнозувати місце падіння болідів неможливо», ― сказав Холшевніков виданню.

За словами астронома, вченим важко передбачити наближення дрібних (до 10 м) космічних тіл до Землі. Їм відомі близько 500 тисяч астероїдів діаметром понад 10 м. Челябінський же болід був умовно середнім ― імовірно близько 10 м у діаметрі, зазначив доктор фізико-математичних наук.

Нагадаємо, сьогодні вранці на Уралі метеоритний дощ викликав пошкодження сотень будинків у шести областях Федерального округу. За останніми даними кількість постраждалих у регіонах досягла близько 1000 чоловік, з них більше 200 дітей. Госпіталізовано більше 30 травмованих, повідомляє прес-центр МВС Росії. Місця падіння уламків астероїда виявлені в трьох районах Челябінської області. Поліція РФ взяла під охорону озеро Чебаркуль, куди імовірно впав метеорит.
Підписатися:

Коментарі