• Метеоритний дощ випав під Челябінськом: постраждало до 500 осіб

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 15 лютого 2013 року
Метеоритний дощ на Уралі викликав пошкодження будівель у шести містах Челябінської області. Кількість постраждалих досягла 474 осіб, серед них більше 50 дітей. Кількість травмованих зростає.

Місцеві жителі, які звернулися за допомогою в лікарні, в основному отримали поранення від осколків скла, яке посипалося внаслідок ударної хвилі. З них госпіталізовано 14 осіб, кілька ― із закритими черепно-мозковими травмами. Стан трьох оцінюється як важкий, повідомляє НЦУКС МНС Росії. Інформація щодо обстанови в Уральському Федеральному окрузі постійно оновлюється.

Космічні об'єкти почали падати на Уралі сьогодні вранці. «Активність» в нижніх шарах атмосфери зафіксували, починаючи з 7:00 за місцевим часом на територіях Челябінської, Свердловської, Курганської, Тюменської областей та Республіки Башкортостан. Метеоритний дощ супроводжувався світловими спалахами, викликаючи звукові та ударні хвилі, повідомляє МНС РФ.

Відзначаються перебої зі стільниковим зв'язком. Оператор «Мегафон» поки не працює через обрив оптичного кабелю.

Всі рятувальні команди і авіація МНС Росії приведені в режим «підвищеної готовності». Співробітники МНС на цих територіях проводять авіаційну і наземну розвідки. Ними обстежено вже 45 муніципальних районів, 102 міських округи і 179 муніципальних утворень. До робіт залучено близько 21 тисяч осіб і до 4000 одиниць техніки.

Оперативні групи також ведуть постійний контроль радіаційної обстанови. Поки перевищень фону радіації не зареєстровано.

Один метеорит виявився болідом вагою близько 10 тон, повідомляє Коуровська обсерваторія. Він пронісся, залишаючи за собою білу смугу і яскравий спалах, який був видний на території декількох регіонів.


Багато хто пов'язує метеоритний дощ на Уралі з наближенням астероїда 2012DA14, який сьогодні промчить над Землею на вкрай низькій відстані. Його падіння можна буде спостерігати в онлайн-режимі о 19:30 за Гринвічем (21:25 за Києвом). Вчені запевнили, що 2012DA14 абсолютно не загрозливий.

Відео. Метеоритний дощ під Челябінськом.

Підписатися:

Коментарі