• Як не бути ошуканим ритуальною службою

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 15 лютого 2013 року

Втрата близької людини — завжди велике горе для родини, і, важко переживаючи втрату, родичі часом не помічають, як на їхній трагедії наживаються дільці. Як ошукують людей при влаштуванні похорон?

  У багатьох великих містах України ритуальні служби діють за однією схемою: підприємець працює за домовленістю з медиками зі швидкої допомоги. Ті за гроші повідомляють йому про померлого, і вже за кілька годин після смерті до родичів покійного телефонують представники ритуальної служби і пропонують свої послуги. Пропонують і таке, що повинні робити працівники моргу безкоштовно, розказав Микола Криворог, голова ГО «Київський міський комітет порятунку бізнесу» під час прес-конференції 14 лютого.  

У різних великих українських містах діють різні схеми, розказують експерти. Так, за словами Миколи Криворога, Київ поділили три підприємства ритуальних послуг: ФОП Маліновський взяв на себе лівий берег, ФОП Черков та ФОП Чехович забрали собі правий. Активіст звинувачує їх у тому, що ці підприємці платять медикам зі швидкої допомоги по 2—2,5 тисячі гривень за інформацію про покійних.

«Якщо до вас додому приїхала та фірма, яку ви не викликали, то це приїхали ті люди, які вас обдеруть», — говорить Микола Криворог. Крім того він вказує, що підприємці займаються шахрайством — надають такі послуги, які мають право виконувати тільки державні установи — морги — до того ж безкоштовно. Для підтвердження Микола Криворог показує чек, виписаний однією з київських приватних ритуальних служб. У ньому зазначаються і збереження тіла (800 грн), і перевезення покійного (750 грн), його санітарна обробка (450 грн), чистка кишкового тракту (520 грн), маска на обличчя (370 грн) тощо.

«Ці цифри бігло складають 3,5 тисячі гривень, з яких 2,5 тисячі одразу отримує лікар, який їм перетелефонував або міліціонер, який прийшов на виклик», — викриває підприємців Микола Криворог.

«Також пан Малиновський відкрив приватний морг, а законом України прописано, що приватних моргів бути не може, тому що морг може відкриватись тільки при медичному закладі», — звинувачує того активіст. Показує знімки екрану, які показують, що на сайті підприємства стояла інформація про медичні послуги — маски, омивання — які воно надавало.

Покійного привозили до моргу, різали, очищували, а те що вирізали просто викидали на смітник, говорить Микола Криворог. Воду після омивання тіла спускали просто до каналізації — з нею могли злити і хвороботворні бактерії та палички, говорить він. В моргах така рідина обов’язково надходить до відстійників.

Наразі проти одного з дільців уже півроку ведуть кримінальну справу, говорить активіст, за якою розслідують, чи підпадає його діяльність під статтю про корупцію.

Втім, проблема корупції на ринку ритуальних послуг — явище не тільки київське. За словами присутніх на прес-конференції підприємців — Дмитра Смирнова з Миколаєва, Ірини Туровської з Кривого Рогу, Станіслава Колеснікова з Дніпропетровська та Геннадія Частковського з Одеси — такі ж проблеми існують і в їхніх містах. Медики та міліція за гроші повідомляють про покійних окремим бюро ритуальних послуг — подібні теми неодноразово висвітлювали журналісти, проте нічого не змінилось. Часом такі підприємства мають договір із кладовищами про те, щоб поховальний транспорт інших підприємств на їхню територію не пускали, змушуючи людей нести труни на руках.

Микола Криворог каже, що з цією проблемою звертались навіть у СБУ.

«Вони провели перевірку, передали документи, а Прокуратура і Мінздрав вирішують, що на цій підставі робити. Ні Прокуратурою, ні Адміністрацією, ні Мінздравом він не був прийнятий до уваги», — говорить активіст.

«У нас проблема одна й та сама: це корупція, аморальність, бездушність та бездіяльність», — говорить він і сподівається, що справа отримає розголос та нарешті дійде до уваги високопосадовців.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...