ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Північна Корея вчинила ядерний вибух в рамках випробування

Велика Епоха
Північна Корея успішно підірвала ядерний боєзаряд у північно-східній провінції Хамкюн, викликавши підземні поштовхи магнітудою 5,1. Їх зафіксували Геологічні служби Китаю та США.

Випробування було здійснено 12 лютого на глибині близько 1 км поблизу міста Кільчу провінції Хамген-Пукто, на відстані 378 км на північний схід від Пхеньяна, повідомляє NkNews.

«Ми можемо підтвердити, що випробування було успішне, безпечне і на високому рівні. Воно не вплине негативно на навколишнє середовище. Атомний пристрій на цей раз був менше і легше», ― офіційно заявив рупор Північної Кореї KCNA.

Перед випробуванням Пхеньян попередньо повідомив про це США і Китай через південнокорейське агентство Yonhap.

Науковий співробітник Кембриджського університету Джон Свенсон-Райт сказав: «Не дивно, що КНДР провела третє випробування, хоча її офіційне попередження США і Китаю за день до вибуху незвичне. Це може вказувати на бажання Пхеньяна мінімізувати політичні наслідки в результаті цього випробування».

За оцінками фахівців бомба важила від 6 до 7 кілотонн.

«Цілком можливо, що КНДР таємно розчарована результатами і тому роздула галас щодо «успішного» випробування, стверджуючи про зменшення потужності пристрою. У це важко повірити. Зараз ми можемо тільки припускати, наскільки сильно КНДР збільшила свій ядерний потенціал», ― цитує NkNews думку д-ра Свенсона-Райта.

Нагадаємо, перше випробування КНДР (у жовтні 2006 року) справило ефект вибухової потужності від бомби вагою до 1 кілотонни в тротиловому еквіваленті. Потужність другого випробування (у травні 2009 року) оцінюється фахівцями в діапазоні від 2 до 4 кілотонн.