• Як провести день закоханих по-справжньому щасливо — експерти

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 14 лютого 2013 року
Багато свят, які були запозичені з інших культур, мають суто комерційний характер і проходять за одним сценарієм: витрати на квіти, святкову атрибутику, повідомлення зі словами любові, вечеря в кафе або ресторані, і залишають по собі відчуття втоми та виснаженості від витрат, кажуть експерти. Як же відзначити свято всіх закоханих щасливо?

Мати святкові дні, які допомагають сфокусуватись на інших, — це добре, вважає доктор психологічних наук Тамара Говорун під час прес-конференції 14 лютого. А щоб визначити найкращий подарунок для близької людини, потрібно прислухатись до неї і намагатись зрозуміти, що для неї дійсно важливо.

Психолог радить розібратись, що любить дорога вам людина, які в неї інтереси та потреби. Чи любить вона естрадну, класичну або симфонічну музику? Можливо, вона полюбляє прогулятись, сходити на ковзанку або відвідати історичне місце? А комусь до смаку буде повечеряти в сімейному колі.

«Ми йдемо на зустріч інтересам людини. Але, безперечно, часом інтереси людини знаходяться на дуже примітивному рівні. Тоді пропонуємо [щось своє]: „А давай спробуємо…“», — каже Тамара Говорун і радить: рішення святкувати якимось чином повинні прийматись із взаємної згоди.

Правильно себе поводити і прислухатись до потреб чоловіка потрібно і жінкам, говорить психолог.

«Я шаную наш бюджет, якщо я знаю, що мій хлопчик не має кишенькових грошей, то я не піду в те кафе, а виберу ті розваги, які нам по кишені обом», — радить вона дівчатам.

«Кожен з нас є різним, має різний досвід життя в родині, різні вміння і навички, різну освіту — і від цього залежить [святкування]. Але в цій розмаїтості ми маємо створювати гармонію», — говорить психолог. За її словами, важливо також розвиватись у відносинах, поглиблювати свої інтереси і зростати культурно — це зробить союз двох людей найбільш змістовним.

В українській культурі подібне свято закоханих також існувало і припадало приблизно на кінець лютого — це була Масниця, говорить кандидат історичних наук, етнограф Галина Бондаренко.

«В традиційній культурі Масниця була тим часом, коли неодружена молодь дуже активно спілкувалась. Молодим людям дозволяли зустрічатися поза домом», — розказує Галина Бондаренко. Одружені люди в цей період навідувались в гості до родичів: «ходили до тещі на вареники».

Етнограф радить: якщо святкувати свято закоханих 14 лютого, слід все ж привносити в нього національний колорит: говорить, саме тоді воно стане по-справжньому щасливим.

«Ми маємо внести в нього свою любов, свою творчість, свій колорит, тоді це свято буде нашим», — говорить етнограф Галина Бондаренко. За словами експерта, українськими символами свята можуть стати парочка голубів, що цілується, або щось живе, яке несе в собі любов життя: сонечко та квітка.
Підписатися:

Коментарі