• Тимошенко заплатила за вбивство Щербаня $3 млн - свідок Зайцев

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 15 лютого 2013 року
Сергій Зайцев ― новий свідок у справі про вбивство Євгена Щербаня, заявив сьогодні на допиті в апеляційному суді Києва, що Юлія Тимошенко заплатила за ліквідацію донецького депутата $3 млн.

Уродженець Дніпропетровська зазначив, що особисто не був знайомий з Тимошенко, але по лінії покійної дружини перебував у родинних зв'язках із колишнім радником прем'єр-міністра Петром Кириченком, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

За словами Зайцева, на дні народження дружини Кириченка, той відкрито сказав, що особисто звів Павла Лазаренка і Юлію Тимошенко з кримінальним авторитетом Олександром Мільченком (нині покійний, як стверджується, був причетний до вбивства Щербаня).

«Він (Кириченко) їх звів, говорив це відкрито, не приховуючи. Зустріч відбувалася десь на відпочинку. Деталей я не пам'ятаю, десь у західній Україні, начебто Трускавці. Кириченко говорив, що познайомив їх (з Мільченко) для вирішення якихось проблем з донецькими», ― цитує ЛІГАБізнесІнформ свідчення Зайцева в суді.

За словами Зайцева, Тимошенко побачила для себе загрозу від Щербаня, коли знайшла у себе під стільцем торт із запискою: «Привіт з Донецька. Наступного разу це може бути не торт». «Вона дуже злякалася і розповіла про це Лазаренко. Той побачив реальну загрозу для її життя», ― сказав він.

Відповідаючи на питання, чи мав Кириченко стосунок до вбивства, «новий свідок» відповів: «Кириченко говорив, що його роль полягала в посередництві при знайомстві з Мільченко, і сказав, що Тимошенко за це віддала „ троячку“. Він мав на увазі, що оплачено було $3 млн.

Свідок зазначив, що між Кириченко та Тимошенко була неприязнь через конкуренцію в бізнесі. Про особисте знайомство Тимошенко з Мільченком Зайцев сказав, що йому нічого не відомо.

На питання адвокатів Тимошенко, чому свідок не заявив про причетність екс-прем'єра до вбивства Щербаня раніше, Зайцев відповів, що до 2001 року проживав у США, а коли повернувся, Тимошенко була віце-прем'єром, і він побоявся свідчити, цитує «Українська правда».

Відзначимо, Печерський суд провів допит Сергія Зайцева у відсутності Юлії Тимошенко, яка вчора наполягала на своїй присутності, оскільки справа стосується вбивства. Прокурори ж порахували, що допитувати свідка без головної підозрюваної можна. Під час суду під будівлею Апеляційного суду протестували близько 300 прихильників Тимошенко.

Нагадаємо, вчора, 14 лютого 2013 року, інший свідок у справі Щербаня Ігор Мар'їнков на допиті заявив, що у листопаді 1996 року Лазаренко дав команду Тимошенко заплатити Мільченку зі своїх рахунків $1,8―2 млн за вбивство Щербаня. Раніше, у 2003 році Мар'їнков вже давав свідчення у справі злочинного угруповання Євгена Кушніра, проте тоді прізвище Тимошенко він не згадував.
Підписатися:

Коментарі