• В Лівії режим підвищеної безпеки: настала річниця повалення Каддафі

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 15 лютого 2013 року
Лівія закрила свої кордони з Тунісом і Єгиптом на п'ять днів в цілях безпеки напередодні другої річниці повалення колишнього лідера країни Муаммара Каддафі.

Сили безпеки приведені в підвищену готовність, оскільки влада переживає, що можуть виникнути бійки та насильство, а також щоб уникнути будь-яких проблем у дні святкування, повідомляє Reuters з посиланням на заяву прем'єр-міністра Лівії Алі Зейдана.

«В якості запобіжного заходу, починаючи з опівночі 14 лютого до опівночі 18-го, ніхто не зможе перетнути лівійські кордони між Єгиптом і Тунісом», ― сказав Зейдан журналістам під час прес-конференції.

Як відзначає видання, збройне повстання в Лівії закінчилося 17 лютого. Лівійці ж будуть урочисто відзначати два роки правління «без Каддафі» з 15 лютого.

Проте багато жителів країни, особливо на сході, закликають громадян вийти на вулиці на знак протесту проти того, що уряд не здатен роззброїти ополченців та забезпечити їм безпеку, а також не вжив жодних заходів, щоб наблизитися до підписання нової Конституції.

Наразі перебувати у східній частині країни досить небезпечно. Тут процвітає насильство по відношенню до іноземців, а вбивства поліцейських з боку невідомих екстремістських ополченців і ісламістських бойовиків стали звичайним явищем.

Багато міжнародних організацій, включаючи місію Організації Об'єднаних Націй в Лівії та співробітники посольств Заходу, починаючи з 14 лютого, будуть перебувати в суворій ізоляції за для їхньої безпеки.
Підписатися:

Коментарі