• «Батьківщина» хоче висунути Віталія Кличка кандидатом на пост мера Києва

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 18 лютого 2013 року
Фракція ГО «Батьківщина» прийняла одноголосне рішення про висунення Віталія Кличка єдиним кандидатом від опозиції на пост мера Києва, повідомляє депутат від «Батьківщини» Леонід Ємець на своїй сторінці в Facebook.

«Тільки що у фракції прийняли рішення беззастережно підтримати Віталія Кличка в мери Києва. Ніяких додаткових умов, ні щодо президентської кампанії, ні інших. Київ необхідно звільнити», ― прокоментував він.

Кличко ж заявив журналістам, що вважає свою партію «самостійною і самодостатньою політичною силою, здатною самостійно визначитися як з кандидатурою на посаду мера столиці, так і з підтримкою його кандидата».

У свою чергу Ірина Геращенко з партії «Удар» на сторінці Партії в Facebook відзначила: «Шкода, що «Батьківщина» запізнилася з рішенням, якби така одностайність була в 2008 році, то Черновецький ніколи б не став вдруге мером Києва, і нам не довелося б розгрібати справи його команди... Сьогодні опозиції вкрай важливо разом домовитися про проведення виборів мера і Київради в столиці і мера Чернівців цього року. Визначити дату і правила. Наша фракція виступає за два тури, про що зареєструвала відповідний законопроект».

Вона також вважає, що першість підтримки Віталія Кличка в Києві визнають сьогодні всі політичні сили України, а його авторитет росте як у парламенті, так і в суспільстві.

«Думаю, зараз потрібно всі сили сконцентрувати на те, щоб повернути роботу Верховної Ради в конституційне поле, щоб вибори мера пройшли в цьому році і щоб меру повернули його повноваження», ― зазначила Геращенко.

ЦВК також підтримує думку, що вибори мера столиці повинні бути позачерговими, оскільки в 2012 році Леонід Черновецький склав свої повноваження достроково.

«Про дострокове припинення повноважень Київської міськради поки не йдеться. Якщо ж міськрада відпрацює весь відведений йому Конституцією термін, то наступні вибори його депутатів будуть черговими, а мер Києва буде обраний лише на чергових загальнонаціональних місцевих виборах (у жовтні 2015 р.)», ― цитує «Дзеркало тижня» думку представника ЦВК Михайла Охендовського.

Нагадаємо, вчора у ВР був зареєстрований законопроект, що передбачає проведення чергових загальнонаціональних місцевих виборів у 2014 році.
Підписатися:

Коментарі