• Росія думає, як боротися з метеоритами

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 19 лютого 2013 року

Після метеоритного дощу над Челябінською областю в Інституті астрономії Росії заговорили про створення системи захисту від метеоритів — для цього пропонують створити мережу телескопів, які б прогнозували падіння цих космічних об’єктів.

На думку російських учених, створення такого захисту набагато ефективніше системи збивання метеоритів ракетами ПРО. У випадку виявлення небезпечного метеорита астрономи могли б попередити місцеве населення про загрозу.

Однак, на думку віце-прем'єра РФ Дмитра Рогозіна, який очолює Військово-промислову комісію при російському уряді, щоб створити протиметеоритну систему в Росії, необхідно залучити зарубіжних партнерів, повідомляє Лента.ру.

«Створювати таку систему поодинці не тільки накладно, але й неефективно. Саме тому ми і говоримо про складання сил», ― написав він у Твіттері.

Вчора заввідділом астрономії Інституту астрономії РАН Лідія Рихлова на прес-конференції заявила журналістам, що фахівці з Роскосмосу, ЦНДІмаш і РАН розробили проект федеральної цільової програми з протидії космічним загрозам. Ця програма розрахована на 10 років і потребуватиме фінансових витрат на суму 58 млрд руб., пише Newsru.

На думку Рихлової, нині в Росії діють телескопи з діаметром об'єктиву в 60 см, але їх необхідно модернізувати. Також, за її словами, необхідно створити ще 2―3 телескопи з двометровими об'єктивами і мережу з 40-сантиметрових телескопів, плюс ― аналітичний центр.

Завідувач ж лабораторією космічного моніторингу МДУ професор Володимир Ліпунов оцінив цей проект всього в 15 млрд руб. На його думку, в Росії вже є 9 телескопів з 40-сантиметровими об'єктивами, які потрібно лише роботизувати.

А академік Олександр Железняков з Російської академії космонавтики ім. Ціолковського вважає створення системи захисту від космічних об'єктів надзвичайно складним завданням.

«Ми не все знаємо про тіла, які загрожують нам і наскільки взагалі реально можливо змінити їх траєкторію або зруйнувати, тому говорити про створення подібної системи в найближчі роки не доводиться», ― сказав він «Комерсанту FM».

Нагадаємо, 15 лютого 2013 року над Челябінською областю пройшовся метеоритний дощ, в результаті якого в земну атмосферу увійшов великий метеорит зі швидкістю 54 000 км/год. Його маса оцінюється в 10 тисяч тонн. Космічний об'єкт вибухнув над Землею на висоті 19―50 км. Один із його осколків впав в озеро Чебаркуль, пробивши ополонку діаметром 17 метрів. Від падіння метеорита на Уралі постраждали більше тисячі людей, пошкоджено кілька тисяч будинків. Матеріальний збиток у Челябінській області оцінюється в мільярд рублів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...