• Спецназ взяв в облогу Гостиний двір

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 18 лютого 2013 року
Київський спецназ «Беркут» взяв у облогу Гостиний двір, посадив біля двох десятків активістів в автозаки і відправив у Подільський РУ ГУМВС, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ
Активісти, серед яких були представники громадських організацій, депутати і журналісти, спробували сьогодні відбити приміщення Гостиного двору, але безуспішно. У будівлю увірвалися невідомі в спортивних костюмах, пустили сльозогінний газ і зникли. Слідом за цим представники «Беркут» почали силою видворяти активістів із приміщень Двору, щоб дозволити забудовникам безперешкодно розгорнути будівництво.
«Беркут хапає з натовпу людей і тягне в невідомому напрямку. Б'ють журналістів. Частина активістів і депутатів заблокувалися на другому поверсі. Кілька десятків беркутівців зараз намагаються піднятися до них. Міліція затримує не злочинців, а полює за активістами. Їх через вікно намагаються затягнути в автозаки. Нардепи відбивають атаки пліч-о-пліч з активістами», ― коментує з місця подій народний депутат від фракції «Батьківщіна» Олександр Бригинець на своїй сторінці у Фейсбук.
Суперечка навколо історичної будівлі на Контрактовій площі не припиняється вже багато місяців. Забудовник хоче реконструювати історичну будівлю в торговий комплекс, але захисники хочуть перешкодити перебудувати пам'ятник архітектури.
Нагадаємо, Верховна Рада влітку минулого року виключила Гостиний двір із переліку пам'яток, які не підлягають приватизації. Проте 21 грудня внесла його до державного реєстру нерухомих пам'яток. Таким чином, будівлі повернули історичний статус.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...