• Рейтинг «ТОП-10» послів в Україні: переміг представник ЄС

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Четвер, 21 лютого 2013 року
Інститут міжнародної політики оприлюднив переможців щорічного рейтингу ТОП-10 іноземних послів в Україні та українських послів за кордоном 20 лютого в Києві. Переможцями стали Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський та представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв, який очолив десятку українських послів за кордоном.

«Рейтинг засвідчив, що ЄС дійсно є у центрі уваги України, адже мій колега, представник України при ЄС пан Єлісєєв, також переміг у рейтингу», — сказав дипломат-переможець ЯнТомбінський.

Як повідомила директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук, переможців визначали за критеріями публічності, співпраці зі ЗМІ, а також за роботою з громадським сектором.

«Цього року перемогу здобули дипломатичні вартові діалогу Україна — ЄС, — сказала Альона Гетьманчук під час оголошення переможців. — 2012 рік став важливим тестом на дипломатичну майстерність для закордонних послів в Україні і українських за кордоном. І, судячи з результатів рейтингу, виграв той, хто був публічним, переконливим і в позитивному сенсі агресивним».

До переможної десятки потрапили також посол США Джон Теффт, посол Польщі Генрик Літвін, посол Грузії Грігол Катамадзе, посол Російської Федерації Михайло Зурабов, словацький посол — Павол Гамжік, посол Швеції Стефан Гуллгрен, посол Німеччини Крістоф Вайль, французький посол Ален Ремі, а завершила десятку найкращих єдина жінка-посол — посол Фінляндії Ар’я Макконен.

Як зазначалося вище, лідером серед українських послів став представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв. Разом із ним «ТОП-10» сформували такі керівники дипломатичних місій, як Павло Клімкін у Німеччині, Олександр Моцик у США, Маркіян Мальський у Польщі, Володимир Єльченко в Російській Федерації, а також Володимир Хандогій у Великобританії, Сергій Пирожков у Молдові, Андрій Дещиця у Фінляндії, Сергій Корсунський посол у Туреччині та Юрій Костенко у Монголії.

Альона Гетьманчук також повідомила, що українське ноу-хау щодо визначення «ТОП-10 іноземних послів» та «ТОП-10 вітчизняних послів за кордоном» перейняла у цьому році Молдова.
Підписатися:

Коментарі