• Директор «Запоріжсталі»: «80% прибутку піде на модернізацію»

  • Середа, 20 лютого 2013 року

Велика Епоха опублікувала ряд статей про забруднення повітря в Україні, включаючи «ТОП-10 українських компаній, що забруднюють повітря». Генеральний директор ВАТ «Запоріжсталь» — однієї з цих 10 компаній — Ростислав Шурма розповів Великій Епосі про те, як вони планують вийти з цього списку.

— Ростиславе Ігоровичу, розкажіть, які заходи планує вжити підприємство, щоб менше забруднювати повітря?

Ростислав Шурма: Комбінат — соціально відповідальне містоутворююче підприємство. Ми робимо свій внесок у розвиток регіону, стабільно наповнюючи бюджети всіх рівнів, створюючи нові робочі місця. При цьому ми розуміємо, що наше виробництво дає певне техногенне навантаження на регіон. Ми послідовно ведемо природоохоронну діяльність. Усі наші проекти мають обов'язкову екологічну складову. Для зниження екологічних ризиків розроблена послідовна програма природоохоронних дій на період 2012—2017 рр., завданням якої є виконання заходів щодо захисту навколишнього середовища.

У 2012 році було здійснено ряд проектів з модернізації виробництва. Комбінат завершив реалізацію проекту з введення в експлуатацію базисного складу вугілля (БСВ), в комплексі установки із вдування пиловугільного палива в доменному виробництві. Повний обсяг інвестицій в реалізацію проекту цього енергозберігаючого об'єкта склав близько 1 млрд грн. Це дало комбінату істотний енергозберігаючий ефект: відмову від споживання природного газу в доменній технології — понад 300 млн кубометрів на рік. Від впровадження проекту є значний екологічний ефект — зниження витрати коксу дозволить комбінату знизити викиди парникових газів у атмосферу близько 300 тис т/рік, у перерахунку на СО2.

Значущим етапом екологічної роботи в 2012 році стало завершення будівництва нової агломашини № 1, з установкою високотехнологічного газоочищення. Введення в промислову експлуатацію нового обладнання дозволить знизити викиди забруднюючих речовин в атмосферу приблизно на 10% і, як наслідок, дозволить поліпшити екологію і знизити техногенне навантаження на навколишнє середовище регіону. Інвестиції в проект склали близько 240 млн грн.

2013-й підприємство оголосило роком екології, на модернізацію планується спрямувати 80% прибутку. У поточному році комбінат планує розпочати реалізацію проекту з будівництва газоочисної установки за агломашиною № 2. Інвестиції на 2013 рік — приблизно 80 млн грн.

У планах комбінату — поетапне будівництво газоочисних установок на інших чотирьох агломашин. Ефективність виконання заходів — скорочення викидів пилу на 240 т/рік (близько 70%), сірчистого ангідриду — на 206 т/рік (близько 30%).

Заплановані до будівництва газоочисні установки є найбільш високоефективними в світі та забезпечують концентрацію пилу на виході установки 20 мг/м3, що відповідає світовим показникам викидів пилу в атмосферу.

У 2013 році комбінат планує почати будівництво масштабного проекту із зниження скидання забруднюючих вод в річку Дніпро. У комплексі реконструкції прокатного виробництва планується переведення травильних агрегатів цеху холодної прокатки № 1 на соляно-кислотне травлення з будівництвом установки регенерації відпрацьованих травильних розчинів. Завершення проекту в 2017 р. дозволить істотно скоротити скидання технічних вод комбінату в річку Дніпро. Інвестиції 2013 року в проект — близько 233 500 000 грн.

Не зупиняючись на досягнутому, комбінат продовжує впроваджувати ефективну природоохоронну політику щодо зниження впливу на навколишнє середовище, про що свідчить впровадження на комбінаті Інтегрованої Системи Менеджменту якості, екології та охорони праці.

На комбінаті проведено аудит з видачею Сертифікату про відповідність інтегрованої системи менеджменту якості, екології та охорони праці комбінату вимогам міжнародних стандартів: ISO14001: 2004, ISO10002: 2004, ОНSАS18001: 2007. У 2012 році проведено підтвердження даних сертифікатів.

— Чи є якісь проблеми, труднощі, які заважають Вам поліпшити екологічність Вашого підприємства?

Ростислав Шурма: Ми усвідомлюємо свою відповідальність перед громадськістю в плані екологічного навантаження, але ми виконуємо взяті на себе зобов'язання. Не секрет, що комбінат «Запоріжсталь» як і інші підприємства металургійної галузі працює в умовах важкої світової фінансової кризи, і на цю ситуацію ми не можемо не зважати. Однак підкреслю, що ми не зупинимося і будемо продовжувати масштабну програму модернізації виробничих потужностей комбінату з орієнтиром на інновації в сфері екології.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...