• Викрадену колекцію рідкісних старовинних монет знайшли в Іспанії

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 28 лютого 2013 року

Поліція Іспанії в ході операції в Мадриді виявила колекцію викрадених старовинних давньоримських монет, які продавав один торговець, повідомляє Лента.ру з посиланням на прес-реліз головного управління поліції міста.

Комерсанта затримали, а цінності ― 867 старовинних монет ― вилучили. Найбільший інтерес з цієї колекції становить бронзова монета, викарбувана в кінці I століття до н.е. і на початку I століття нашої ери. На монеті зображений імператор Август, відлитий на честь його перемоги в північній Іспанії над племенами кантабрів і астурів у 29―19 рр. до н.е.

За словами старшого інспектора відділу культурної спадщини іспанської поліції Антоніо Теноріо, це єдина монета тих часів, що дійшла до наших днів.

Раніше, в 2002 році, вона була придбана на аукціоні в Нью-Йорку за €30 тисяч приватним колекціонером із Мадрида. Однак у квітні 2012 року його пограбували, викравши з дому стародавні монети з іншими цінностями на суму €600 тисяч. За кілька днів до крадіжки в будинку нумізмата проводився ремонт.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...