ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На популярному пляжі у Новій Зеландії на плавця напала акула

Велика Епоха
Чотириметрова біла акула сьогодні загризла плавця, який купався в 200 метрах від популярного пляжу Мурівай біля Окленда в Новій Зеландії.

Пляж Нової Зеландії. Фото: Suwarrow / de.wikipedia
Пляж Нової Зеландії. Фото: Suwarrow / de.wikipedia
Поліція одразу ж кинулася на допомогу чоловікові на надувних рятувальних човнах і намагалася застрелити хижачку, але та встигла зникнути в глибинах вод. Рятувальники витягли закривавлене тіло плавця з води і направили його до лікарні. Однак по дорозі чоловік помер. Ним виявився режисер короткометражних фільмів, 46-річний Адам Стрендж, повідомляє Associated Press.

Після фатальної атаки пляж Мурівай і довколишні пляжі закрили до подальшого повідомлення. У той час на березі загоряли біля 200 чоловік.

Експерт з акул з Департаменту охорони природи Клінтон Даффі зазначив АР, що Нова Зеландія є «гарячою точкою» для великих білих акул і інших смертоносних видів риб, які мешкають у водах Тасманового моря. Але акули, за його словами, нападають на людей вкрай рідко і пляж Мурівай з чорним вулканічним піском надзвичайно популярний у любителів віндсерфінгу. За останні 180 років тут було зафіксовано всього трохи більше десятка акулячих нападів. В результаті загинули від 12 до 14 осіб.

Даффі сказав, що в цей час акули часто підпливають ближче до берега, щоб годуватися і народжувати, але це не обов'язково є високим ризиком нападу.

«У 99% вони ігнорують людей. Іноді вони лише кусають плавців», ― сказав він.

Відповідно до Всесвітньої бази даних по нападам акул на людей, в минулому році в усьому світі акули 80 разів нападали на людей, загинули семеро осіб.