• Подвійний теракт в Індії уніс життя 20 людей, понад 100 поранено

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 22 лютого 2013 року
Індійська поліція розслідує подвійний теракт, який здійснили вчора ввечері (близько 19:00 за місцевим часом) у переповненому торговельному районі міста Хайдарабада на півдні країни. В результаті загинули не менше 20 людей, більше 100 поранено.

Саморобні вибухові пристрої, прикріплені до велосипедів за 150 м один від одного, вибухнули інтервалом у 10 хвилин. Одне з них поряд із кінотеатром, інше ― біля автовокзалу. Вибухом було зруйновано вітрини, лотки продовольства і стіни придорожніх ресторанів. Перехожі кинулися рятувати поранених і відправляти їх у лікарні.

«Це підлий напад, винні не залишаться безкарними», ― заявив прем'єр-міністр Індії Манмохан Сінгх і закликав громадськість до спокою, повідомляє кореспондент Associated Press з Нью-Делі.

В Індії оголосили бойову готовність, тому що близько двох тижнів тому у в'язниці Нью-Делі був повішений кашмірець Мохаммед Афзел Гуру, засуджений за причетність до нападу в 2001 році на парламент Індії. У тому теракті загинуло 14 осіб, включаючи п'ять ісламістів-бойовиків.

Багато людей у Кашмірі вважають, що Гуру судили незаконно і таємно, що викликало гнів незгодних у регіоні.

Міністр внутрішніх справ Сушилкумер Шинд сказав, що за три дні до теракту вони отримали попередження про можливий напад в Індії. «Але ми не отримали ніякої розвідувальної інформації про конкретне місце», ― сказав він.

З Нью-Делі в Хайдарабад прибули представники Національного агентства розслідувань і командос Національної гвардії безпеки, щоб допомогти в розслідуванні подвійного теракту.

Глава опозиційної партії Бхаратія Джаната зажадав від влади Індії ретельного розслідування вибухів. Його партія закликала до загального страйку в п'ятницю, 22 січня.

Хайдарабад ― місто в штаті Андхра-Прадеш, де проживає 10 мільйонів чоловік. Він є центром індустрії інформаційних технологій в Індії і має змішане населення із мусульман та індусів.
Підписатися:

Коментарі