ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Біометричні паспорти масово запустять з 2016 року

Велика Епоха
Масовий випуск біометричних паспортів планується розпочати з січня 2016 року. Про це повідомив голова Державної міграційної служби України (ГМСУ) Микола Ковальчук сьогодні під час прес-конференції.

Паспорт громадянина України. Фото: Володимир Бородін/Велика Епоха
Паспорт громадянина України. Фото: Володимир Бородін/Велика Епоха
За словами керівника ДМСУ, зараз для випуску біометрики немає ні технічної підготовки, ні фінансування.

«Масово видавати біометричні паспорти ми плануємо з 2016 року. Є ряд факторів, які необхідно виконати для цього... Для того, щоб випускати документи, що містять електронний носій інформації, необхідно 700―800 млн грн. У цьому році коштів не виділили», ― цитує УКРІНФОРМ повідомлення Ковальчука.

Технічні ж описи документів, передбачені Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр...», у рамках якого розпочато процес поступового запровадження документів із безконтактними біометричними електронними носіями власника, повинні бути затверджені Кабінетом Міністрів України, наголошується на офіційному сайті ДМСУ. Зараз чинного нормативно-правового акту немає. Як тільки він з'явиться, його оприлюднять на порталі міграційної служби.

Також для введення біометричних паспортів необхідно запустити в роботу Єдиний демографічний реєстр.

За словами Ковальчука, вартість біометричного паспорта буде від 377 грн (30-денний термін оформлення) до 784 грн (10-денний).

Як повідомляє офіційний портал ГМСУ, головна мета впровадження таких захищених документів ― підвищити захищеність суспільства від міжнародного тероризму і проявів злочинності.