• Луценко відреагував на звістку про «швидке звільнення», що з’явилося у ЗМІ

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 27 лютого 2013 року
Екс-міністр МВС України Юрій Луценко на сайті «Народна самооборона» оприлюднив свою заяву з приводу повідомлень у ЗМІ щодо його нібито «скорого помилування».

Луценко підкреслив, що просити помилування у глави держави Віктора Януковича не має наміру, оскільки не вважає себе злочинцем.

«Для мене є речі важливіші, ніж свобода. Я не допущу приниження Майдану і української демократії. Я не здійснював ніяких інкримінованих мені злочинів, а вироки українських суддів вважаю чистою політичною розправою, яка не має нічого спільного з правосуддям», ― пише він.

Колишній міністр МВС зазначив, що апеляційний суд мав шлях звільнити його: за станом здоров'я. Однак він виявився «непрохідним». А шлях звільнення через амністію Луценко вважає нереальним, тому що статті, за якою його засудили, не підпадають під прощення.

Єдиний «логічний і простий шлях» звільнення, як вважає політв'язень, розглянути його справу в об'єктивному суді.

«Але такого українського суду у нас не існує. Навіть Вищий спеціалізований суд залежить від Президента. Всупереч законодавчій нормі цей суд перевищив допустимий термін початку розгляду моєї справи на 4,5 місяці. Це означає, що замовники моєї справи ясно розуміють, що я на 100% виграю в Європейському суді з прав людини. Тому вони не дають мені пройти український суд і дійти до ЄСПЛ», ― заявив Луценко.

Нагадаємо, 25 лютого після саміту Україна ― ЄС, який відбувся у Брюсселі, представники євроспільноти повідомили про те, що Янукович обіцяв звільнити Луценка до саміту Східного партнерства у Вільнюсі. Як відомо, форум відбудеться в листопаді 2013 року.
Підписатися:

Коментарі