• Виставка моделей залізниць відбулася в Глазго

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Середа, 27 лютого 2013 року
Шотландський виставковий центр Глазго зібрав минулих вихідних любителів мініатюрних копій залізниць.

Життя сучасного суспільства важко уявити без «сталевої павутини», яка огорнула всю земну кулю. Вирушити в поїздку або доставити важкий вантаж нерідко зручніше, дешевше й швидше саме залізницею. Проте є такі люди, для яких вервечка вагонів, яку рухає локомотив, — щось більше, ніж звичайний засіб пересування. Тисячі британських ентузіастів захоплено відтворюють мініатюрні копії станцій, шляхів і потягів, які поставили колишню морську державу «на колеса».

Щороку любителі-мініатюристи залізниць з'їжджаються в Глазго всього на один уїк-енд, щоб продемонструвати свої досягнення. Виставка цього року по праву заслужила назви «найбільшої» за всю історію її проведення. У Шотландському виставковому центрі зібралися ентузіасти виготовлення моделей не тільки з усієї Великобританії, а також з Європи і, навіть, США, як повідомляється на сайті організатора виставки — «Шотландської асоціації товариств виготовлення моделей залізниць».


Майстри представили на огляд публіки понад 50 чудових стендів. Паротяги, що пихкають; локомотиви, які тягнуть цистерни; потяги, що пірнають у тунелі — усе виконано з любов'ю і дуже ретельно на радість глядачів. У фахівців до виставки особливий інтерес. Де як не тут можна обмінятися корисною інформацією, придбати необхідні інструменти й матеріали, а також взяти участь у майстер-класах «дивися, як це зробити». Не забули організатори й про колекціонерів. Для них відведено спеціальний куточок, заповнений безліччю всіляких моделей на вибір покупця.

Виставка моделей залізниць проводиться в Глазго з 1967 року і щоразу приваблює велику кількість відвідувачів. У цьому році за два дні тут побували понад 15 тис. чоловік.

Відео. Виставка моделей залізниць у Глазго.

Підписатися:

Коментарі