• У центрі Києва обезголовили скульптуру рідновірів

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 28 лютого 2013 року

На Софійській площі у Києві невідомі відтяли голову скульптурі давньослов'янського бога Світовида, яка була встановлена на честь 1500-річчя столиці.

Наругу над парковим пам'ятником виявили ще 22 лютого 2013 року. Але неодноразові звернення представників Релігійного центру Об'єднання рідновірів України до правоохоронних органів (прокуратури Шевченківського району), залишилися без відповіді.

У зв'язку з цим рідновіри написали офіційного листа Президенту України Віктору Януковичу, спікеру Верховної Ради України Володимиру Рибаку, Міністру внутрішніх справ України Віталію Захарченку, главі СБУ Олександру Якименку та міністру культури України Леоніду Новохатьку, з проханням знайти винуватців та притягти їх до кримінальної відповідальності.

Свою занепокоєність станом збереження пам'яток старовини в Україні також висловили представники слов'янських рідновірських центрів Росії, Білорусі, Болгарії, Польщі, Сербії, Словенії, Хорватії, Канади і США, наголошується в заяві.

Скульптура Збручського Світовида (оригінал пам'ятника 1848 року зберігається в Археологічному польському музеї в Кракові) відома у всьому світі як пам'ятник слов'янського культового мистецтва. Вона стала місцем паломництва рідновірів з інших країн.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...