• Величезні рої саранчі напали на Єгипет, Судан, Саудівську Аравію

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 1 березня 2013 року
Пустельна сарана поставила в безвихідь владу північного сходу Судану і південного сходу Єгипту. Тривожна ситуація зберігається на північному узбережжі Червоного моря в Саудівській Аравії і на кордоні Еритреї.

Рої комах, що походять із Судану, вперше були помічені на узбережжі Червоного моря в січні, потім на південному сході Єгипту, в північно-східному Судані, Еритреї та Саудівській Аравії.

17 лютого Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) повідомила, що величезні рої сарани попрямували на південний схід Єгипту і північно-східну територію Судану.

У понеділок, як повідомляла IRIN, рої комах досягли єгипетської території в 200 кілометрах від Каїра, на шляху до Саудівської Аравії.

Раніше, 13 лютого, нашестя сарани (зрілих і незрілих особин) з нубійської пустелі сталося в Судані, після чого вони попрямували в Абу-Хамед і долину Нілу, досягнувши цих територій 23 лютого.

Хоча місцева влада негайно почала операцію зі знищення нальотчиків, але за цей час рої комах встигли завдати шкоди озимим культурам і фініковим пальмам південного узбережжя Червоного моря.

«Страшне видовище, ніколи не бачив стільки сарани ― ціла популяція. Прямо як у Біблії .... Невже наближається кінець світу?», ― написав адміністратор сайту Popgive в статті про хмари сарани в Єгипті.

До 26 лютого дорослі і незрілі особини сарани заполонили все північне узбережжя Червоного моря в Єгипті і Рас-Гареба (на південь від Суецького каналу). Частина з них досягла долини Нілу на північ від Асуана.

Останні кілька днів повітряні і наземні операції зі знищення сарани розгорнулися в Судані і Саудівської Аравії.

Зараз всі зусилля в постраждалих країнах кинуті на те, щоб контролювати ситуацію з сараною, вести спостереження за їх весняною міграцією в райони розмноження і зменшити потенційну загрозу для зернових культур.

Підписатися:

Коментарі